Windows Defender virüs kaldirildi veya geri yüklendi

direct50

Centipat
İyi günler dilerim, bugün bilgisayara bir flash bellek taktim ve Defender virüs tespit etti. Virüsü karantinaya aldi ama silindiğinden emin olamıyorum, Defender'da geçmişi açtim ve resmi ekliyorum. Neler yapabilirim bununla ilgili?

1565007714093.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Defender yetersizdir. Kaspersky ile taratabilirsiniz :)

Bilgisayarım (W10'da "Bu Bilgisayar")> Taktığınız USB Bellek> Sağ tık, Biçimlendir.
Bu işlemi uygularsanız USB belleğinizdeki tüm veriler kaybolur. Virüs bilgisayarınıza bulaşmış sanırım, ancak bu şekilde USB belleğinizi de temizleyebilirsiniz.

Defender çoğu zaman yetersiz kalabiliyor. Mesela virüsün kendisini istisnalar listesine ekleyebilmesi gibi. Neyse, belki bu durum çözülmüştür. Defender kullanmıyorum. :)

Tavsiyem, Kaspersky gibi bir yazılım kullanmanız. Kaspersky Free veya Comodo kullanabilirsiniz eğer ücretsiz arıyorsanız.

Eylemler kısmında neler var?

Defender çoğu zaman yetersiz kalabiliyor. Mesela virüsün kendisini istisnalar listesine ekleyebilmesi gibi. Neyse, belki bu durum çözülmüştür. Defender kullanmıyorum. :)

Tavsiyem, Kaspersky gibi bir yazılım kullanmanız. Kaspersky Free veya Comodo kullanabilirsiniz eğer ücretsiz arıyorsanız.

Eylemler kısmında neler var?

HitmanPro ile tarama yaptim tehdit bulmadi, eylemlere tiklayinca izin ver seçeneği var sadece.
Sisteminizi taradınız mı? Taradıysanız hangi yazılımla taradınız? Virüs, USB belleğinizden bilgisayarınıza bulaşmış olabilir.
HitmanPro ile ve Windows Defender ile birer kez tarama yaptim bir virüs bulmadi tekrar yapmam gerekir mi sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı