"Windows Defender virüsten korunmayı açın" uyarısı

Sorun yok. Muhtemelen uyarı hatalı. Görmezden gelebilirsiniz.
Ek olarak bir sorum olacak, defender'da sol alttan ayarlar > Sağlayıcılar'a girdiğimde Virüsten Korunma kapalı olarak görünüyor ama az önceki görüntülerdede görüldüğü gibi açık
Screenshot_16.png

Ek olarak bir sorum olacak, defender'da sol alttan ayarlar > Sağlayıcılar'a girdiğimde Virüsten Korunma kapalı olarak görünüyor ama az önceki görüntülerdede görüldüğü gibi açıkEki Görüntüle 1045734
Sonuçta bunlar da insan yapımı. Hata olabilir. Korumanın kapalı olduğundan endişeleniyorsanız Microsoft ve Kaspersky'nin resmi forumlarından destek alabilirsiniz. Onlar daha iyi yardımcı olur.

Sonuçta bunlar da insan yapımı. Hata olabilir. Korumanın kapalı olduğundan endişeleniyorsanız Microsoft ve Kaspersky'nin resmi forumlarından destek alabilirsiniz. Onlar daha iyi yardımcı olur.
Sizide sıktıysam kusura bakmayın, şöyle diyeyim eskiden fazla torrent falan indiriyordum bir hacklendim sonra aşırı paranoyak başladı bende herşeyden korkar oldum sanal ortamda.

Sizide sıktıysam kusura bakmayın, şöyle diyeyim eskiden fazla torrent falan indiriyordum bir hacklendim sonra aşırı paranoyak başladı bende herşeyden korkar oldum sanal ortamda.
Sorun değil. Güvenilirliğinden emin olmadığınız şeyleri indirmeyin ve tıklamayın. Girdiğiniz sitelere de dikkat edin. Antivirüsünüzün uyarılarını dikkate alın. Sizin de şüpheli durumlara karşı dikkatli olmanız gerekiyor.

Sistemde önemli dosyalarınız varsa yedeklemenizi de öneririm.

Sorun değil. Güvenilirliğinden emin olmadığınız şeyleri indirmeyin ve tıklamayın. Girdiğiniz sitelere de dikkat edin. Antivirüsünüzün uyarılarını dikkate alın. Sizin de şüpheli durumlara karşı dikkatli olmanız gerekiyor.

Sistemde önemli dosyalarınız varsa yedeklemenizi de öneririm.
Çok teşekkür ederim ilginiz için, gösterdiğiniz ilgi ve destek için tekrardan teşekkürler.

Uyarının şuna benzemesi gerekiyordu:
Eki Görüntüle 1045712

Dediğim gibi Kaspersky ile tarama yapın. Sonuç çıkmazsa şu bağlantıyı inceleyerek yardım isteyin.
Windows 10'un yeni versiyonlarında Konu sahibinin attığı gibi uyarı çıkıyor aslında. Uyarı fake değil.

Kullanilan Antivirüs'te bir bug nedeniyle çıkıyor olabilir. Antivirüs yazılımınızı güncelleyin, Gerçek zamanlı korumasını devre dışı bırakıp tekrar aktif etmeyi deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı