Windows Defender Yerine Antivirüs Kullanılmalı mı?

Mr.Fahrenheit

Hectopat
Aklıma takıldığı için soruyorum. Ben bilgisayarımda Windows Defender kullanıyorum. Arada sırada Adwcleaner olsun Malwarebytes olsun bu tarz programlarla bilgisayarımı taratıyorum. Daha önce hiç virüs yediğimi hatırlamıyorum. Sizce ücretsiz olarak başka bir antivirüs yüklemeli miyim yoksa Windows Defender'a devam mı etmeliyim ?
(Not: Öğrenciyim ve bilgisayara çok fazla USB bellek taktığım oluyor.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Not: Öğrenciyim ve bilgisayara çok fazla USB bellek taktığım oluyor.
Bu sebepten dolayı yüklemen gerekir. Ancak MBAM'ı ücretli alarak da kullanabilirsiniz. Ancak MBAM'a o kadar para ereceğine KIS'e ver daha iyi.

Aklıma takıldığı için soruyorum. Ben bilgisayarımda Windows Defender kullanıyorum. Arada sırada Adwcleaner olsun Malwarebytes olsun bu tarz programlarla bilgisayarımı taratıyorum. Daha önce hiç virüs yediğimi hatırlamıyorum. Sizce ücretsiz olarak başka bir antivirüs yüklemeli miyim yoksa Windows Defender'a devam mı etmeliyim ?
(Not: Öğrenciyim ve bilgisayara çok fazla USB bellek taktığım oluyor.)

Windows 10 işletim sistemi kullanıyorsan,Windows Defender yeterlidir ve o bir antivirüs yazılımıdır. Antivirüs kullanımı kişiden kişiye çok değişken bir yazılımdır. Türkiyedeki forumlarda en çok açılan bir başlık ve en çok rağbet edilen tartışma konularındandır. Bak bir arkadaş da yazmış,düzgün kullanıyorsan yeterlidir diye. Zaten öğrencisin para vermene gerek yok. Hayat zor. Bilgisayarı düzgün kullanma yönünde kendini geliştirmelisin. Bir zararlı şüphen oluştuğunda neleri yapman veya neleri yapmaman gerektiği konusunda inan bana bilgi sahibi çok azdır toplumumuzda. Mevcut öneri bilgisi bir kaç antivirüs ve antimalwaredir.

Windows Defender yetersizdir. Çok USB bellek takıyorsanız Windows'taki otomatik kullan özelliğini kapatmanızı öneririm. Ücretsiz olarak Avira ya da Panda kullanabilirsiniz. Bu arada antivirüsleri varsayılan ayarlarıyla kullanmanızı önermem.

Defender yetersizdir. Sana tavsiyem ücretsiz olarak avast free antivirüs. Ücretli olarak Kaspersky internet security öneririm

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı