Windows Defender'i ISO dosyasından silmek mümkün mü?

NTLite uygulamasını aşağıdaki sayfadan indirebilirsiniz.​

ISO dosyasını mümkünse masaüstünde bir klasöre çıkartın.​
Ekle seçeneği ile klasörü seçin.

Eki Görüntüle 592866

Ben Pro kullandığım için Windows 10 Pro'yu sağ tıklayarak yükledim. Siz hangisini kullanıyorsanız onu yükleyin. Yükleme işlemi biraz uzun sürecek. Bu aşamada varsa antivirüs programını devre dışı bırakmanız bekleme süresi açısından iyi olur.​
Eki Görüntüle 592868

Bileşen -> Windows Apps -> Sistem Uygulamaları -> Windows Defender seçeneğini iptal edin.​
Burada Güvenlik Merkezini de devre dışı bırakın.

Eki Görüntüle 592870

Ayarlar -> Windows Defender seçeneğini de devre dışı bırakın.​
Eki Görüntüle 592871

Uygula -> Görüntü formatı -> Yüksek sıkıştırma, salt-okunur (ESD) derseniz ISO boyutu küçülecektir. Ancak bu işlemin biraz uzun süreceği konusunda sizi uyarmalıyım.​
Eki Görüntüle 592876

Uygula -> ISO oluştur seçtikten sonra sol üstten işleyiş diyerek işlemi tamamlayabilirsiniz.​
Eki Görüntüle 592874
başkan öncelikle çok kral adamsın sorunumu çözdün sana 2 sorum var
1- bu ssler ve anlatım sizemi ait
2- aitse bence rehber yapanilrisiniz çok başarılı olmuş tekrardan teşekkür ederim

Sorununuzun çözüldüğüne sevindim. Ekran görüntüleri ve anlatım bana ait ancak rehber hazırlanacak bir durum yok.​
Ayrıca ne kadar değişiklik yaparsanız hata alma olasılığınız o kadar yükselir. Bireysel kullanım için çok gerekli değil. Teknik servis, bilgi işlem gibi birimlerde sürekli işletim sistemi yüklemeyi gerektirecek durumlarda kullanılması daha mantıklı. Siz tekrar format atıp işletim sistemi yükleyene kadar 2004 yerine 21xx çıkmış olur. Yani yeni ISO yayınlanmış olur. Elinizdeki ISO yu kullanmazsınız.​

Yeni konular

Geri
Yukarı