Çözüldü Windows Defender'i silince bilgisayara virüs girebilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Emir Dnbutun

Zeptopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba. Ben crackli uygulama kullanmayı tercih etmeyen biriyim. Bilgisayarım yavaş olduğundan dolayı antivirüs kullanmıyorum. Görev Yöneticisi'nden sistem uygulamalarını düzenli izlerim. Windows Defender'i bilgisayarımdan kalıcı olarak dosyaları unlock edip sildim. Yeni bilgisayar siparişi verdim. Eski bilgisayarım gibi yavaş değil. Sizce antivirüs programı kullanmasam crackli, korsan uygulamalar indirmesem, (sadece tarayıcıda gezinip Epic Games ve Steam'den oyun oynayacağım) bilgisayara virüs girebilir mi?

Defender'i pek sevmiyorum. Hiç iyi anlaşamıyoruz. 😅

Çözüm
Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Benim bilgisayarın işlemcisi zayıf Defender yüzünden donuyor. Download ettiğim tüm dosyalar orijinal sitesinden indirdiğim dosyalardır. Bir virüs, dosya download etmeden bulaşabilir mi? Bulaşabilirse hemen format atıp Defender'i geri yükleyeyim.

İşlemci Celeron N4000 çift çekirdek.

Evet bulaşır. İlla exe kurmana veya dosya indirmene gerek yok bence Defender veya başka bir antivirüs kullanın.
Hocam crack bir şey indirmem diyor. Bence de çok korumaz fakat arkadaş Defender'ı bile kaldırmayı düşünüyor. O fikirden vazgeçsin önce.

Defender'ı bence de silmesin. Ben sadece Defender kalsın dediğiniz için korumaz yazdım. Ama Defender yerine Kaspersky Free de indirebilir.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Benim bilgisayarın işlemcisi zayıf defender yüzünden donuyor. Download ettiğim tüm dosyalar orjinal sitesinden indirdiğim dosyalardır. Bir virüs, dosya download etmeden bulaşabilir mi? Bulaşabilirse hemen format atıp Defender'i geri yükleyeyim.

İşlemci Celeron N4000 Çift Çekirdek.

Değerli yorumlarınız için teşekkür ediyorum. Benim bilgisayarın işlemcisi zayıf Defender yüzünden donuyor. Download ettiğim tüm dosyalar orijinal sitesinden indirdiğim dosyalardır. Bir virüs, dosya download etmeden bulaşabilir mi? Bulaşabilirse hemen format atıp Defender'i geri yükleyeyim.

İşlemci Celeron N4000 çift çekirdek.

Evet bulaşır. İlla exe kurmana veya dosya indirmene gerek yok bence Defender veya başka bir antivirüs kullanın.

Çözüm

Geri
Yukarı