Virüs 3 günlük bilgisayara nasıl girebilir?

Makaleler
3
Arkadaşlar merhaba forumda sürekli olarak "Virüs var mı?" Dediğimde "Bilgisayar .. günlük" cevabını alıyorum. Bugün internette bir tane özellik arattım ve girdiğim siteden virüs yedim. Neyse ki av virüsü hemen durdurdu. Demek istediğim bir bilgisayara virüs internetten de girebilir, programdan da. Yanlışım varsa söyleyin çünkü ben böyle biliyorum. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ediyorum, iyi günler diliyorum.

Son düzenleme:
Ortada yine bir moderatör vakası var sanırsam. Başlık konuyla pek alakalı değil, konudan bazı şeyler silinmiş ve anlaşılmıyor.

Başlık "virüs 3 günlük bilgisayara da girer" olacaktı.
İnternet sitesinden girer, mailden girer, indirdiğin dosyadan girer, hatta evinde yıllardır kullandığın kablolu internetten bile girebilir. En iyisi sağlam bir virüs programı.
Ben de bunu ifade etmeye çalışıyorum.

Hocam bir günlük olsa da girer. Ethernet kablosu ile bağlantıyı yaptığınız an risk altındasınız.

Kesinlikle. Ancak bazı bilmiş arkadaşlar bilgisayar 3 günlük olduğu için virüs girmeyeceğini düşünüyor.
En iyi antivirüs kullanıcıdır. İndirdiğiniz yerlere dikkat ederseniz sorun yaşamazsınız. Son 5 yıldır antivirüs kullanmıyorum ve bilgisayarıma hiç virüs bulaşmadı. :)

Haklısın. Ancak bazen girdiğin sitelerden bile virüs yiyebiliyorsun.

Geri
Yukarı