Windows donuyor

Makaleler
1
Yer
kocaeli, derince
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600 işlemci , B450M PRO-VDH MAX anakart , xpg 16gb(2x8) ram.
Bilgisayar durduk yere donuyor. Eğer klavye kısa yolu ile ekran kartını sıfırlarsam eski haline dönüyor. Ama bazen o da işe yaramıyor, aç kapa yapıyorum.

Harddiskte problem olabilir diye düşünüyorum hocam aynı sorun bende de vardı her gün format atmadan çalışmıyordu resmen bilgisayar harddiskin arızalı olduğunu öğrendim değiştirdikten sonra hiçbir problemi kalmadı.

Hard diskte problem olabilir diye düşünüyorum hocam aynı sorun bende de vardı her gün format atmadan çalışmıyordu resmen bilgisayar hard diskin arızalı olduğunu öğrendim değiştirdikten sonra hiçbir problemi kalmadı.

M.2 SSD kullanıyorum.

Evet. Ekran kartım sıkıntı çıkardığı için eski ekran kartımı kullanıyorum.

Donanım değişikliği yaptığınız için anakartınız bunu başlangıçta iyi tanıyamaz.
Direk Windows temiz kurulumu yapmanız gerekiyor.
Bunun öncesinde şu an kullandığınız ekran kartı sürücüsünü ve diğer verilerinizi yedekleyin.
Hocam anakart değişikliği sonrası Windows 10 kurulu olan M.2 SSD'yi direk DDR5 destekli yeni anakartıma takmıştım.
Başlarda sorunsuz gibiydi daha sonra Chrome ve YouTube'da donmalar yaşayınca,
Direk Windows 10 temiz kurulum yaptım.
Sonra 1 kez bile donma yaşamadım.

Donanım değişikliği yaptığınız için anakartınız bunu başlangıçta iyi tanıyamaz.
Direk Windows temiz kurulumu yapmanız gerekiyor.
Bunun öncesinde şu an kullandığınız ekran kartı sürücüsünü ve diğer verilerinizi yedekleyin.
Hocam anakart değişikliği sonrası Windows 10 kurulu olan M.2 SSD'yi direk DDR5 destekli yeni anakartıma takmıştım.
Başlarda sorunsuz gibiydi daha sonra Chrome ve YouTube'da donmalar yaşayınca,
Direk Windows 10 temiz kurulum yaptım.
Sonra 1 kez bile donma yaşamadım.

2 kez format attım değişiklik yapınca hocam. Gidince tekrar deneyeceğim. Sürücü atacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı