"Windows düzgün yüklenmemiş gibi görünüyor" hatası

KamosKarakos

Hectopat
RAM
16 GB RAM
SSD veya HDD modeli
512 GB M2 SSD
Ekran kartı
AMD RADEON 6600 XT
İşlemci
AMD Ryzen 5 5600X
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık 1 ay önce 2. el bilgisayar satın aldım.

PC 12 saat, bazen 1-2 günde bir kendiliğinden 5-6 kere restart atıyor sonra tekrar açılıyor. Bazen mavi ekran veriyor ve Windows düzgün yüklenmemiş gibi görünüyor yazıyor. O 1-2 gün içinde bilgisayarı sorunsuz kullanıyorum. Bilgisayarı 2 kere sıfırladım, komut isteminde DISM ve SFC komutlarını çalıştırdım. Disk hata denetleme ve eniyileme yaptım, RAM'i söküp taktım, termal macun değiştirdim fakat sorun devam ediyor. Ne yapmam gerekiyor? Aynı hatayla karşılaşıp sorunu çözen veya çözümü bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

3.jpg

Arkadaşlar sorunu galiba çözdüm BIOS ayarlarından ASUS optimal seçeneğini default ayarlara çektikten sonra bilgisayarda yaklaşık 2 gündür bir sorun kalmadı aynı sorunu yaşayan arkadaşlara tavsiyem ilk başta RAM'i kontrol edin çıkartıp yerine sağlam bir şekilde oturtun başka bir seçenek PC parçalarından biri yerine tam oturmamış olabilir hepsini çıkartın tekrardan takın ve BIOS ayarlarını kontrol edin her şey düzgünse ve sorun hala devam ediyorsa son çare PC'ye format atın hala düzelmediyse sorun PSU veya anakarttadır.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı