Windows etkinleştirmek için OEM key önerisi

wrâithx

Hectopat
Windows etkinleştirme yazısına çok sinir oldum. Format atmadan önce ben CMD'den KMSpico komutunu kullanarak yazısını kaldırıyordum fakat şimdi öğrendim ki bu kodlar bilgisayara zarar veriyormuş. OEM anahtar almayı düşünüyorum. Bir site önerir misiniz? Güvenli bir yer olursa sevinirim, tekrar format atmam gerekiyor mu? Bir de anahtarı aldıktan sonra Windows 11'e falan yükseltebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
PTTAVM sitesinden Windows 11 için dijital key aldım babamın kendisi kullanması için evdeki eski pc parçalarından bir araya getirip hazıladığı sisteme Windows 10 kurup bu key'i girdim sorunsuz etkinleştirdi. Fiyatı 35 TL.

Öncelikle alacağınız key OEM değil, öyle satılan keyleri de satın almayın dolandırıcı olma ihitmalleri yüksek. OEM anakarta gömülü key demektir. Bu keyler başka bilgisayarlarda çalışabilirler ama mantıklı olmaz, anakarta gömülü geldikleri için. Sizin satın alacağınız keyler 2 farklı key olabilir. Volume Mak ve Retail dediğimiz keyler. Bu iki key'den Retail olanını satın almanızı öneririm. Windows 11 Pro Dijital Lisans Anahtarı Satın Al - Key Sepeti Ben buradan aldım, ilk verdikleri kod kullanılıyor hatası aldım, canlı desteklerine yazdım ve bana yeni kod verdiler o kod çalıştı.

Volume MAK keyler kopya key demektir. Bu keyler genellikle şirketler için oluşturulur, 1 tane key ile 1000 bilgisayar etkinleştirilebilir. Ancak bu keylerin garantisi yoktur ve sürelerinin dolma ihtimalleri yüksektir.

Retail ise en mantıklı keydir. Bu keyler sınırsızdır ve siz orjinal (2000 TL olan) windowsu aldığınızda da retail keyler gelir. Benim aldığım key retail çıkmıştı ama bazen Volume MAK keyde çıkabiliyor. Retail keyler sınırsız oluyor bunları kontrol etmenin yöntemleri de var.

@Beck Hocam Windows 11 retail bir key ile etkinleştirilirse ve Windows'da Microsoft hesabı ile oturum açılırsa key bu hesaba gömülüyor mu? Çünkü geçenlerde format attım format atarken key girmedim fakat Microsoft hesab bilgilerini girdim baktım ki Windows kendiliğinden etkinleştirilmiş.

@Beck hocam Windows 11 Retail bir key ile etkinleştirilirse ve Windows'da Microsoft hesabı ile oturum açılırsa key bu hesaba gömülüyor mu? Çünkü geçenlerde format attım format atarken key girmedim fakat Microsoft hesap bilgilerini girdim baktım ki Windows kendiliğinden etkinleştirilmiş.

Evet gömülüyor aynı işlemi ben yaptım. Formattan önce eskiden etkinleştirme kısmında lisans kodum yazarken etkinleştirildi yazıyordu. Şu an sadece bir dijital kod kullanarak etkinleştirildi diyor. Hesabıma giriş yaptığım gibi etkinleştirdi Windows'umu.

Windows etkinleştirme yazısına çok sinir oldum. Format atmadan önce ben CMD'den KMSpico komutunu kullanarak yazısını kaldırıyordum fakat şimdi öğrendim ki bu kodlar bilgisayara zarar veriyormuş. OEM anahtar almayı düşünüyorum. Bir site önerir misiniz? Güvenli bir yer olursa sevinirim, tekrar format atmam gerekiyor mu? Bir de anahtarı aldıktan sonra Windows 11'e falan yükseltebilir miyim?

Windows 10 Pro OEM Lisans Key Satın Al | SaglamLisans Bu arada KMSpico format atmadan doğru düzgün gitmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı