Çözüldü Windows EXE dosyalarını açamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Edge

Hectopat
Merhaba, Regedit'de bir ayar yapıyordum, yanlış bir ayar yapmışım ve geri düzeltemiyorum.
  1. HKEY_CLASSES_ROOT\.exe

Varsayılan'a sağ tık yapıp değer verisini yanlışlıkla "%1" %* yaptım.
"%1" %*'u başka bir kayıt defterine yazacaktım, kafam karışmış .exe dosyasına yaptım.
Hiçbir exe dosyası açılmıyor. Regedit, CMD, Dosya Gezgini. Bu tarz programları da açamıyorum.
Yardım edersiniz inşallah.

Çözüm
Selam, Yardımınız için teşekkürler. sorunumu çözdüm sorunun çözümü o yaptığım ayarı geri eski haline çevirmekti metin belgesi açarak,

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\.exe]
@="exefile"

Bunu yazdım ve farklı kaydedip sonuna .reg yazdım ve kaydettim. Sonra gelen dosyayı açtım bilgisayarı yeniden başlattım hata çözüldü. Herkese iyi forumlar!
CMD'yi açamıyormuş, nasıl yapacak?
Görmemişim, pardon.
Merhaba, Regedit'de bir ayar yapıyordum, yanlış bir ayar yapmışım ve geri düzeltemiyorum.
  1. HKEY_CLASSES_ROOT\.exe

Varsayılan'a sağ tık yapıp değer verisini yanlışlıkla "%1" %* yaptım.
"%1" %*'u başka bir kayıt defterine yazacaktım, kafam karışmış .exe dosyasına yaptım.
Hiçbir exe dosyası açılmıyor. Regedit, CMD, Dosya Gezgini. Bu tarz programları da açamıyorum.
Yardım edersiniz inşallah.
Dosyalarını yedekle; bulut, hard disk vb. Format at sonra.

SFC/SCANNOW yaptın mı ?
Bilgisayarı açarken F8 ile komut ile ilgili bişey yazıyordu CMD geldi sfc /scannow u yaptım fakat hata bulamadı.
iSO ile yeniden temiz kurulum yapacağım fakat İso programı .exe olduğu için açmama izin vermiyor.
Karşıdan yüklemelere bakıyorum dosya türleri "%1" %* bu şekilde gözüküyor.
1627833783361.png

Bilgisayarı açarken F8 ile komut ile ilgili bir şey yazıyordu CMD geldi SFC /scannow u yaptım fakat hata bulamadı.
ISO ile yeniden temiz kurulum yapacağım fakat ISO programı .exe olduğu için açmama izin vermiyor.
Karşıdan yüklemelere bakıyorum dosya türleri "%1" %* bu şekilde gözüküyor.Eki Görüntüle 1125104
Ailenizin ya da arkadaşlarınızın bilgisayarından yapabilir misiniz?

Selam, Yardımınız için teşekkürler. sorunumu çözdüm sorunun çözümü o yaptığım ayarı geri eski haline çevirmekti metin belgesi açarak,

[HKEY_CLASSES_ROOT\.exe]
@="exefile"

Bunu yazdım ve farklı kaydedip sonuna .reg yazdım ve kaydettim. Sonra gelen dosyayı açtım bilgisayarı yeniden başlattım hata çözüldü. Herkese iyi forumlar!

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Selam, Yardımınız için teşekkürler. Sorunumu çözdüm sorunun çözümü o yaptığım ayarı geri eski haline çevirmekti metin belgesi açarak,

[HKEY_CLASSES_ROOT\.exe]
@="Exefile"

Bunu yazdım ve farklı kaydedip sonuna. Reg yazdım ve kaydettim. Sonra gelen dosyayı açtım bilgisayarı yeniden başlattım hata çözüldü. Herkese iyi forumlar!
Hayırlı olsun o zaman :). Fazla regediti karıştırmayın hocam.

Geri
Yukarı