Çözüldü Windows Form'un içinde kaydırmalı bir alan yapma

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Hollywoo

Hectopat
Selamlar. Bir alarm uygulaması yapıyorum. Şu an uygulamanın benim için önemli bir kısmındayım. Uygulama açıldığında forumun bir köşesinde "Kurulu Alarmlar" olacak. Sadece bu alana özel kaydırma çubuğu ekleyip o alanda kaydırma yapılabilmesini sağlamak istiyorum. Aşağıya doğru alarmlar sıralandıkça kaydırma çubuğu daha da aşağı kaydırmasını istiyorum.

Bunları nasıl yapabilirim? Büyük ihtimal formun içine form açmam gerekecek. Detaylı olarak anlatırsanız sevinirim, teşekkürler.
(C# kullanıyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Panel ekleyin. Dock: left yapın. Ardından siz ekledikçe otomatik scroll bar ortaya çıkar. Eğer çıkmaz ise sağ özellikler panelinden Auto Scroll özelliğini True yapın.

Dock kısmı bir kenara sabitler paneli. Form alanı değişse bile her zaman kenarı takip eder.
Panel ekleyin. Dock: left yapın. Ardından siz ekledikçe otomatik scroll bar ortaya çıkar. Eğer çıkmaz ise sağ özellikler panelinden Auto Scroll özelliğini True yapın.

Dock kısmı bir kenara sabitler paneli. Form alanı değişse bile her zaman kenarı takip eder.

Son düzenleme:
Çözüm

Dediğiniz gibi yaptım oldu, teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı