Windows Gezgini'ni kapatınca siyah ekran

Unforgiven35

Femtopat
Arkadaşlar merhaba, görev yöneticisinde aşağıda belirttiğim Windows gezgini kapatınca siyah ekran hatası alıyorum, neden kaynaklı olabilir sizce? Bilgisayarımda virüs mü var ya da Windows 21 son sürümü yükledim işletim sistemi ile mi alakalı?

Bilgisayar model: Lenovo Ideapad Gaming 3.

GörevYöneticisi.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Gezgini'ni kapatmayın. Masaüstü, görev çubuğu, çoğu uygulama vb. ona bağlı. Neden kapatmaya çalışıyorunuz?

Windows gezgini gerekli bir işlemdir. Neden kapatmaya çalışıyorsunuz?

Hocam, eski bilgisayarımda böyle bir sekme yoktu o yüzden kapattım, virüs falan zannettim. Windows'la alakalı bir şey o zaman değil mi?

Windows Gezgini'ni kapatmayın. Masaüstü, görev çubuğu, çoğu uygulama vb. ona bağlı. Neden kapatmaya çalışıyorunuz?

Tamamdır, hocam ben bunu dosya açtığım zaman gelmesi gereken bir şey zannediyordum, öyle olunca herhalde arkadan farklı bir yazılım çalışıyor zannettim @Eren Faruk Arabacı

hocam, eski bilgisayarımda böyle bir sekme yoktu o yüzden kapattım, virüs falan zannettim. Windowsla alakalı bir şey o zaman değil mi?

Evet, kapatmayın. Windows için en önemli işlemlerden biridir. Virüs değil yani. Windows'ta açılan her pencere aslında Windows Gezgini'dir. Dosyalar için, kullanıcı arayüzü erişimi sağlar.

Hocam, eski bilgisayarımda böyle bir sekme yoktu o yüzden kapattım, virüs falan zannettim. Windows'la alakalı bir şey o zaman değil mi?

Tamamdır, hocam ben bunu dosya açtığım zaman gelmesi gereken bir şey zannediyordum, öyle olunca herhalde arkadan farklı bir yazılım çalışıyor zannettim @Eren Faruk Arabacı
Bende sizin durumunuzu yaşamıştım. :) Ablamın bilgisayarında o gereksizdir diye kapatmıştım sonra her yer simsiyah olmuştu bayağı korkmuştum alt+f4 bile çalışmıyordu güç tuşundan kapatıp açarak çözmüştüm. :D

Geri
Yukarı