Windows GPU sürücülerini kaldırıp eski sürüm OEM sürücüyü kuruyor

156318

Kilopat
Makaleler
5
Iris Xe barındıran bir laptop kullanıyorum. Intel'in resmi sitesinden son sürüm Iris Xe sürücülerini kurmama rağmen Windows Update eski OEM suruculerini kuruyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Iris Xe barındıran bir laptop kullanıyorum. Intel'in resmi sitesinden son sürüm Iris Xe sürücülerini kurmama rağmen Windows Update eski OEM suruculerini kuruyor. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Aynısını eski laptopumda yaşıyordum. Microsoft community ye yazdım. Yabancı bir developer bir tool verdi onunla güncelleme saklama diye bir şey seçince hiç çıkmıyor ve güncellemiyor. Harici diskimde duruyordu dosya.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırırken "otomatik sürücü güncellemeyi kapat" gibi olan seçeneği açarsan sorunun muhtemelen çözülecektir.

DDU ile ekran kartı sürücüsünü kaldırırken "otomatik sürücü güncellemeyi kapat" gibi olan seçeneği açarsan sorunun muhtemelen çözülecektir.

Windows surucu kurulduktan sonra eski sürücüyü kuracaktır.

Aynısını eski laptopumda yaşıyordum. Microsoft community ye yazdım. Yabancı bir developer bir tool verdi onunla güncelleme saklama diye bir şey seçince hiç çıkmıyor ve güncellemiyor. Harici diskimde duruyordu dosya.
Hocam müsait bir zamanınızda dosyayı paylaşırsanız müteşekkir olurum. Bu sorundan muzdarip olanlar faydalanabilir.

Windows sürücü kurulduktan sonra eski sürücüyü kuracaktır.

Hocam müsait bir zamanınızda dosyayı paylaşırsanız müteşekkir olurum. Bu sorundan muzdarip olanlar faydalanabilir.

Aracı buldum. Şimdi şöyle yapın son sürümü kurun ardından Windows güncellemesine gelmeden aracı çalıştırın. Orada kısa bir güncelleme taraması yapacak. Sonra eski sürücüyü kutucuk ile işaretleyin hide basın. Bu kadar. Dosya paylaşım için illaki bir siteye upload mı yapmak gerekiyor?

Hocam sorunu şu an çözdüm. Windows eski sürücüyü kurduktan sonra aygıt yöneticisine giriyoruz ve oradan görüntü bagdaştırıcıları sekmesine giriyoruz. Orada GPU'yu buluyoruz ve çift tıklayıp sürücüye geri dön seçeneğini seçiyoruz, ardından bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. Windows Update artık eski sürücüyü kurmuyor. Umarım yardımcı olur.

@Utku92 yardımınız için teşekkür ederim, zahmet oldu.

Hocam sorunu şu an çözdüm. Windows eski sürücüyü yukledikten sonra aygıt yöneticisine giriyoruz ve oradan görüntü bagdaştırıcıları sekmesine giriyoruz. Orada GPU'yu buluyoruz ve çift tıklayıp sürücüye geri dön seçeneğini seçiyoruz, ardından bilgisayarı yeniden başlatıyoruz. Windows Update artık eski sürücüyü kurmuyor. Umarım yardımcı olur.

@Utku92 yardımınız için teşekkür ederim, zahmet oldu.

Rica ederim program da işinize yarayabilir isterseniz tabii. 7 gün içinde otomatik silinecek.

Yeni konular

Geri
Yukarı