Windows Update eski sürüm sürücü kuruyor

BartuP

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Driverlarımı güncellemek için Intel Driver Support Assistant kullanıyorum. Bundan 8 Aralıkta güncellenen DCH grafikleri sürücüsünü kurdum ama sanırım Windows Update'te yeni çıkan sürüm yayınlanmamış. Daha 3 gün oldu diye varsayıyorum. Windows Update kendi sisteminde sanırım onu güncel görmeyip eski sürümü geri kuruyor. Eski sürüm kullan ne olur diyenler olacaktır. Eski sürüm yüzünden oyun oynarken sürekli mavi ekran yiyordum. Windows Update'e bu sürüm verilene kadar nasıl bunun eskiye dönmesini önleyebilirim?

image.png

Windows Update'yi devre dışı bırakın bir süre, benim bilgisayarımda da yeni bir güncelleme gelince anında Windows Update'ye düşmüyor. Ve illa Windows Update'ye gereksinim duymanıza gerek yok manuel olarak indirebilirsini.

Maalesef Windows sürekli bütün ürünlerin sürücülerini tarayıp yenilemediği için eski sürüm kurabiliyor. Eğer ürünün modelini biliyorsan sitesinde ki destek kısmından ürüne ait sürücüsünü indirebilirsin. Yanlış sürücü indiririm diye korkma eğer indirsen bile ufak bir hata ekranı çıkar onun dışında donanımsal zarar vermez.

Maalesef Windows sürekli bütün ürünlerin sürücülerini tarayıp yenilemediği için eski sürüm kurabiliyor. Eğer ürünün modelini biliyorsan sitesinde ki destek kısmından ürüne ait sürücüsünü indirebilirsin. Yanlış sürücü indiririm diye korkma eğer indirsen bile ufak bir hata ekranı çıkar onun dışında donanımsal zarar vermez.
Intel Driver Support Assistant her şeyi güncelliyor zaten onu kullanıyorum.

Windows Update tarafında sorun halen devam ediyor. Intel UHD Graphics 770 sürücüsünün 31.0.101.4669 sürümü yüklü olmasına rağmen Windows Update 31.0.101.33.02 sürümünü kurduruyor. Çok ilginç.
1.png
2.png

Geri
Yukarı