Windows GT740 ekran kartımı tanımıyor

Soft brick olursa bilgisayarı açıp yine nvflash ile yedek aldığım BIOS dosyasını mı flashlıcaz?
Evet ve kart normal çalışmasına devam edecek.

Bir de şu sürücüyü dener misin öncesinde?

Ayrıca onboarddan görüntü almam için dönüştürücü almam lazım gerekirse alırım.
İşlemcinin grafik birimi yoksa dönüştürücü bir işe yaramaz.

Anlamadığım konu soft brick olursa bilgisayarı açıp yine nvflash ile yedek aldığım BIOS dosyasını mı flashlıcaz?
Evet. Ama başka bir grafik birimine ihtiyaç gerekir bunun için. Yani başka bir grafik biriminden görüntü alınarak sisteme takılı olan ekran kartın flashlanacak. Başka bir grafik biriminin gerekmesinin sebebi eğer kartın brick olursa kartından görüntü alamayacak olman. Üstteki iletimde senaryoyu anlattım.

Şöyle bir sorun var ekran kartımı windows normalde görmüyor. Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı olarak gözüküyor ben sürücüyü manuel kurduğum zaman kartı görüyor. Peki yine böyle olursa nasıl flashlıcam?
Hangi sürümü kuruyordun? En başta bahsettiğimiz 340.46 mı? O sürücü konusu Windows taraflı. Bizim bahsettiğimiz VBIOS ise daha çok donanımın kendi yazılımı.

Bir de şu sürücüyü dener misin öncesinde?

Bunu denemiştik, olmamıştı. Editlenmiş hali de yine çalışmadı...

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    21,2 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleyen: Moderatör:
Hala 0FE8 olarak gözüküyor. Gerçi 0FC8 olan bir BIOS atınca değişmesi gerekiyor mu tam bilmiyorum, yanlış bilgi vermeyeyim. En iyisi Recep Bey bir baksın.

Son düzenleme:
Buyur üstadım.

Bu arada Recep abinin attığı diğer BIOS'u da flasladım, PC yeniden başlatınca benbeyaz bir ekranla açıldı neredeyse kör bir sekilde tekrardan bu BIOS'u yükleyerk düzelttim. Artık BIOS dosyalarını yükleyebiliyorum hata almadan.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı