Windows güncelleme diye bilgisayarı Windows 11 yaptı

Yeni nesil bir bilgisayarın varsa ve bunu oyun ağırlıklı kullanıyorsan Windows 11'e geçmek zaten zorundasın Ram yönetimi komple değişti. Muhtemelen bir sonraki tam sürüm güncellemesinde steam win11 uyarısı yapacak. Insider olanlar şuan görebiliyorlar.
Insider Windows için bu arada onu da söyleyeyim.

Siz kimin ne kullanacağına karar veremezsiniz buranın patronu siz değilsiniz. İnsanlar otomatik olarak Windows 10 geçiyor, neden? Çünkü saçma sapan gereksinimler yok, bloatware yok. Çoğu sistem içinde stabile bir işletim sistemi.

Windows 11'i indirdiğim her dakika saçma sapan programları silmeye çalışıyorum. Bir kere denedim sonrada bıraktım zaten. Zaten görev çubuğundaki sağ tık menüsü hala kullanışsız.

Benim sistemim 2009'dan kalma ve Windows 11'i desteklemiyor. Ayrıca XP devri kapandı Windows 10'dan altı sürümler yeni sistemlerde yüklenmez çünkü driver desteği olmayabilir.
Windows 7 ile Windows 10 dualboot kullanıyorum ve ikisi de gayet iyi. Microsoft emek veriyor çünkü, reklamlamayı değil kullanıcı memnuniyetini seçiyor.

Windows 7 ile Windows 10 dualboot kullanıyorum ve ikisi de gayet iyi. Microsoft emek veriyor çünkü, reklamlamayı değil kullanıcı memnuniyetini seçiyor.

Katılıyorum Windows 10'da gereksiz özellikler, TPM, CPU ve Güvenli Önyükleme zorunluluğu yok. Ve eski sistemlerin çoğunda da stabil çalışıyor.

Oyun ağırlıklı Windows 10 şu an daha iyi performans veriyor. Steam Windows 10'dan desteğini kesceğini asla inanmıyorum büyük bir kitle Windows 10'da şu an.
Nereme zorundayım acaba?
Ne alaka dediğiniz isterse Windows 10'a da geçebilir. Windows 11'e illa geçecek diye bir kayda yok.

Gençler siz Microsoftu hiç tanımamışsınız. Fişi çekiyorum dediği an iş biter. Değil Steam kralı gelse Microsoftun önünde duramaz. Windows 95'den bu yana tüm geçiş süreçlerim böyle işlemiştir. Windows Vista rezalet bir çıkış yaptığında dahi Microsoft XP'nin fişini çekti ve tüm firmaları Vista ile dağıtımını zorunlu hale getirdi. Onca itiraz ve isyana rağmen bu değişmedi.

Size tuhaf gelebilir ama Microsoft'un tek el olduğunu unutmayın. Bugün ne derlerse o. Microsoft yola Windows 11 ile devam etme kararı aldı bu saatten sonra windows 10 kullanıcıları zerre umurlarında değil bir sorun yaşadığınızda deneyebilirsiniz Microsoft teknik destek hattı bile windows 11'e yükseltmenizi isteyecektir önce.

Zorunluluk tabi ki yok sen istediğini kullan ama güncel olanı kullanmıyorsan tüm dünyaya açık bir hedefsin. Abi bana koymaz bütün bilgilerimi çalabilirler, hatta bilgisayarımda mining yapabilirler umrumda değil diyorsan tabi ki bu da bir tercih.

Son olarak Windows 11 ram yönetim çekirdeğini değiştirdi. Bu yüzden bariz bir şekilde oyun performansı öne çıkıyor. Windows 10 daha iyi performans veriyor diyen onu ciddi manada sallıyor. Hatta geçen bu forumda Windows 10 daha iyi diyen arkadaşımız kuracağım dedi ve kurduktan sonra 15-25 fps arasında daha iyi fps aldığını söyledi.

İnsanların alışkanlıklarını terketmesi zordur. Windows XP'den 7'ye geçene kadar çok zorlanmıştım. Fakat yapacak birşey yok bu adamlar tek el ve ne kullandırtmak isterlerse kullanmak zorundayız. İnat edip Windows 10'u randımanlı kullanacağın şurada 2 yıl var. Sistemin yetiyorsa alışmaya bak. Yetmiyorsa zaten yapacak birşey yok sana 2 yıl sonra zorla bilgisayar aldırtacaklar.

Bana da bu saatte bu kadar uzun yazı yazdırdınız helal olsun. 😁

Microsoft yola Windows 11 ile devam etme kararı aldı bu saatten sonra windows 10 kullanıcıları zerre umurlarında değil bir sorun yaşadığınızda deneyebilirsiniz Microsoft teknik destek hattı bile windows 11'e yükseltmenizi isteyecektir önce.
Hocam aldıda Steam neden desteğini kesiyor zaten azımsanamyacak kadar kitle Windows 10'da ve değiştirmeyi kabul etmiyor.

Gençler siz Microsoftu hiç tanımamışsınız. Fişi çekiyorum dediği an iş biter. Değil Steam kralı gelse Microsoftun önünde duramaz. Windows 95'den bu yana tüm geçiş süreçlerim böyle işlemiştir. Windows Vista rezalet bir çıkış yaptığında dahi Microsoft XP'nin fişini çekti ve tüm firmaları Vista ile dağıtımını zorunlu hale getirdi. Onca itiraz ve isyana rağmen bu değişmedi.

Size tuhaf gelebilir ama Microsoft'un tek el olduğunu unutmayın. Bugün ne derlerse o. Microsoft yola Windows 11 ile devam etme kararı aldı bu saatten sonra windows 10 kullanıcıları zerre umurlarında değil bir sorun yaşadığınızda deneyebilirsiniz Microsoft teknik destek hattı bile windows 11'e yükseltmenizi isteyecektir önce.

Zorunluluk tabi ki yok sen istediğini kullan ama güncel olanı kullanmıyorsan tüm dünyaya açık bir hedefsin. Abi bana koymaz bütün bilgilerimi çalabilirler, hatta bilgisayarımda mining yapabilirler umrumda değil diyorsan tabi ki bu da bir tercih.

Son olarak Windows 11 ram yönetim çekirdeğini değiştirdi. Bu yüzden bariz bir şekilde oyun performansı öne çıkıyor. Windows 10 daha iyi performans veriyor diyen onu ciddi manada sallıyor. Hatta geçen bu forumda Windows 10 daha iyi diyen arkadaşımız kuracağım dedi ve kurduktan sonra 15-25 fps arasında daha iyi fps aldığını söyledi.

İnsanların alışkanlıklarını terketmesi zordur. Windows XP'den 7'ye geçene kadar çok zorlanmıştım. Fakat yapacak birşey yok bu adamlar tek el ve ne kullandırtmak isterlerse kullanmak zorundayız. İnat edip Windows 10'u randımanlı kullanacağın şurada 2 yıl var. Sistemin yetiyorsa alışmaya bak. Yetmiyorsa zaten yapacak birşey yok sana 2 yıl sonra zorla bilgisayar aldırtacaklar.

İnsanlar Microsoft ne diyorsa onu değil, istediğini, stabilliği seçiyor. Adamlar Windows 11 ile devam ediyoruz dedi diye sende edecek değilsin. Anlamaman senin sorunun.

Hocam aldıda Steam neden desteğini kesiyor zaten azımsanamyacak kadar kitle Windows 10'da ve değiştirmeyi kabul etmiyor.
Ben şu saatten sonra windows 11 geçmiyor hatta hiç windows kullanmayacağım linux ile yoluma devam edeceğim. Diyebilir misin? Windows'dan vazgeçebilir misin? Microsoft böyle bir güç ne isterse yapar ve yaptırır. Yapmam diyebilirsin. Sen bilirsin der al desteği kestim deyip çekilir gider aradan.

Gençler siz Microsoft'u hiç tanımamışsınız. Fişi çekiyorum dediği an iş biter. Değil Steam kralı gelse Microsoft'un önünde duramaz. Fakat yapacak bir şey yok bu adamlar tek el ve ne kullandırtmak isterlerse kullanmak zorundayız. İnat edip Windows 10'u randımanlı kullanacağın şurada 2 yıl var. Sistemin yetiyorsa alışmaya bak. Yetmiyorsa zaten yapacak bir şey yok sana 2 yıl sonra zorla bilgisayar aldırtacaklar.

Kusura bakmayın ama Steam isterse desteği kesmez Microsoft buna karışamaz. Ayrıca kimse kimseye zorla hele ki bu ekonomi de kralı gelse bile PC aldıramaz. Ayrıca Windows 7'nin de desteği bitmesine rağmen zamanında işyerleri hâlâ kullanmaya devam ediyordu Microsoft onlara özel 2 yıl daha destek verdi mesela. Şimdi de kullanıcılar ve oyuncular hâlâ Windows 10'u çok kullanıyor mesela. Windows 11 zaten Vista gibi tutmadı o yüzden Windows 10'u kolay kolay saf dışı bırakmazlar.

Geri
Yukarı