Windows güncellemesinden sonra güç planı maksimum parlaklığa zorluyor

bonan

Centipat
Daha fazla  
Laptopumda güç tasarrufu planına geçtiğimde ekran parlaklığını istediğim gibi değiştirebiliyorum ama dengeli plana geçtiğimde %100'de takılı kalıyor. FN tuşlarıyla değiştiremiyorum ama ayarlara girdiğimde değişiyor. FN tuşlarına tekrar basınca yine %100 de kilitleniyor. Ne sebep oluyor olabilir? Son Windows güncellemesini yaptığımda olmaya başladı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Laptopumda güç tasarrufu planına geçtiğimde ekran parlaklığını istediğim gibi değiştirebiliyorum ama dengeli plana geçtiğimde %100'de takılı kalıyor. FN tuşlarıyla değiştiremiyorum ama ayarlara girdiğimde değişiyor. FN tuşlarına tekrar basınca yine %100 de kilitleniyor. Ne sebep oluyor olabilir? Son Windows güncellemesini yaptığımda olmaya başladı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Video çalışmıyor. Adaptif parlaklık açık olabilir mi? Veya kısayol tuşu?

Video çalışmıyor. Adaptif parlaklık açık olabilir mi? Veya kısayol tuşu?

Vİdeoyu düzelttim, şimdi görünüyor olması lazım. Adaptif parlaklık dediğiniz AMD'nin Vari-Bright ayarıysa o kapalı, kısayol tuşları da çalışıyor dediğim gibi güç tasarrufu planına geçince düzgün işliyor ki diğer FN tuşları normal çalışıyor tek sorun parlaklıkta.

Windows update ile tüm güncellemeleri yükle.
Bu şekilde AMD ve Nvidia sil. Güncel GPU sürücülerini AMD ve sonra Nvidia sayfasından indir sırsayla yükle.

Windows update ile tüm güncellemeleri yükle.
Bu şekilde AMD ve Nvidia sil. Güncel GPU sürücülerini AMD ve sonra Nvidia sayfasından indir sırsayla yükle.
İşe yaramadı.

Sürücü bulucu veya optimizasyon araçları kullandın mı daha önce ? BIOS update et, bilmiyorsan sürümü belirt kontrol edelim. Ayrıca lenovo araçları yüklü mü ?
BIOS güncel daha geçen hafta güncelledim.Lenovo araçları yüklü değil çünkü benim işime yarayan bir özelliği yok daha önce de bilgisayara hiç kurmadım zaten boşuna yük bindiriyor.

BIOS güncel daha geçen hafta güncelledim.Lenovo araçları yüklü değil çünkü benim işime yarayan bir özelliği yok daha önce de bilgisayara hiç kurmadım zaten boşuna yük bindiriyor.
Bu plan için varsayılanları geri yükle seçeneğiyle denedin mi ?

Yeni konular

Geri
Yukarı