Windows güncelleştirmeleri kasmaya mı sebep oluyor?

244012

Hectopat
Makaleler
7
RAM
8 GB
SSD veya HDD modeli
256 GB M.2
Ekran kartı
Nvidia GeForce GTX 1650
İşlemci
Intel Core i5-9300HF
Bugün temiz kurulumla Windows 10 kurdum. Güncelleştirmeleri yapmadan önce Windows akıyor ama güncelleştirmeleri yapınca akıcılık bayağı düşüyor. Intel sürücülerinden dolayı olma ihtimali var mı ya da Windows güncelleştirmeleri sebebiyle mi? Sorun nedir?

Son düzenleme:
Sürücüleri güncellemeni öneririm. Ama markanın kendi programı varsa ondan güncelle. OEM desteği kesiliyor Intel'den güncellersen.
Ekstra olarak güncelleştirme yaptıktan sonra ufak kasmalar olabiliyor. Çünkü sistem uygulamaları o sürüme optimize etmeye çalışıyor arka planda. E haliyle...

Yeniden başlatabilirsiniz.

Sürücüleri güncellemeni öneririm. Ama markanın kendi programı varsa ondan güncelle. OEM desteği kesiliyor Intel'den güncellersen.
Ekstra olarak güncelleştirme yaptıktan sonra ufak kasmalar olabiliyor. Çünkü sistem uygulamaları o sürüme optimize etmeye çalışıyor arka planda. E haliyle...

Yeniden başlatabilirsiniz.
Markanın kendi programından da güncellemeleri yapıyorum yine aynı. Optimize işlemlerinden mi acaba?

Son zamanlarda benim bilgisayarımda da Windows 10 akıcılık özürlülüğü var. Animasyonlar olsun falan sanki Windows 11 ilk çıktığı zamanlarda olan animasyon sıkıntıları buraya geçti gibi. Windows 11 sonrası Windows 10'u saldılar gibi. Görev görünümü kullanınca görev çubuğu yenilenmesi gibi sorunlarda geldi.

@Greenville Windows 10 mouse ve ekrana tıklanmama sorunu bu arkadaşın sorunu da arada sırada ben de yaşıyorum daha önceleri yoktu. Windows 11 daha önceliktir, Windows 11 düzenlemeler uğraşırken Windows 10'a da aynı sürücü paketleri geliyor ve uyumsuzluk yaratıyor düşünüyorum. Windows 11 çıktıktan sonraki dönemlerde Windows 10'a dönünce çok seri ve hızlı geliyordu. Son aylarda öyle değil maalesef.

@Greenville Windows 10 mouse ve ekrana tıklanmama sorunu bu arkadaşın sorunu da arada sırada ben de yaşıyorum daha önceleri yoktu. Windows 11 daha önceliktir, Windows 11 düzenlemeler uğraşırken Windows 10'a da aynı sürücü paketleri geliyor ve uyumsuzluk yaratıyor düşünüyorum. Windows 11 çıktıktan sonraki dönemlerde Windows 10'a dönünce çok seri ve hızlı geliyordu. Son aylarda öyle değil maalesef.
Onun sorununu ben 3 yıldır yaşıyorum. Ki çalıştığım yere iletmeme rağmen duzeltmediler. Microsoft gerçekten artık bizi dinlemeli.

Yeni konular

Geri
Yukarı