Windows güvenliği açılmıyor

Catbop

Hectopat
Windows güvenliği ayarlarından güvenliği aç dediğimde sadece böyle bir yer çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

resim_2021-01-16_201113.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows güvenliği ayarlarından güvenliği aç dediğimde sadece böyle bir yer çıkıyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eki Görüntüle 839141

CMD'yi yönetici olarak açıp sfc/scannow komutunu çalıştırmayı deneyebilir misiniz? Muhtemelen güncellemelerin düzgünce yüklenememesinden oluşan bir hata veya sistem dosyalarında çeşitli bozukluklar mevcut.

Beginning system scan. This process will take some time.

Beginning verification phase of system scan.
Verification 100% complete.

Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.
Yazanları aynı şekilde yazdım.
CMD'yi yönetici olarak açıp sfc/scannow komutunu çalıştırmayı deneyebilir misiniz? Muhtemelen güncellemelerin düzgünce yüklenememesinden oluşan bir hata veya sistem dosyalarında çeşitli bozukluklar mevcut.

Beginning system scan. This process will take some time.

Beginning verification phase of system scan.
Verification 100% complete.

Windows Resource Protection found corrupt files and successfully repaired them.
For online repairs, details are included in the CBS log file located at
windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. For offline
repairs, details are included in the log file provided by the /OFFLOGFILE flag.
Yazanları aynı şekilde yazdım.

Güzel sistemde tahmin ettiğim gibi bir bozulma mevcut. Muhtemelen sistemde virüs veya malware olabilir ve bu sistemin bütünlüğünü bozuyor olabilir şimdi defendera girebiliyor musunuz? Giremiyorsanız bir restart atın tekrar girmeyi deneyin.

Hala olmuyorsa temiz bir Windows isosunu format flashı oluşturarak sistemi baştan aşağıya bir onarıma sokun.

Açabiliyorsanız defenderi tam sistem taraması yapın ilk önce güncellemeleri çeksin.

gpupdate /force komutu ile güncelleme listesinin yenilenmesini sağlayıp güncelleme merkezinden güncellemeleri aratın varsa yükleyin yüklendikten sonra tam tarama yapın.

Güzel sistemde tahmin ettiğim gibi bir bozulma mevcut. Muhtemelen sistemde virüs veya malware olabilir ve bu sistemin bütünlüğünü bozuyor olabilir şimdi defendera girebiliyor musunuz? Giremiyorsanız bir restart atın tekrar girmeyi deneyin.

Hala olmuyorsa temiz bir Windows isosunu format flashı oluşturarak sistemi baştan aşağıya bir onarıma sokun.

Açabiliyorsanız defenderi tam sistem taraması yapın ilk önce güncellemeleri çeksin.

gpupdate /force komutu ile güncelleme listesinin yenilenmesini sağlayıp güncelleme merkezinden güncellemeleri aratın varsa yükleyin yüklendikten sonra tam tarama yapın.
Yeniden başlattım tekrar giremiyorum fakat dediklerinizi pek anlayamadım.

Yeniden başlattım tekrar giremiyorum fakat dediklerinizi pek anlayamadım.
CMD'den yine gpupdate /force işlemini 2-3 defa uygulayıp güncelleme merkezinden güncellemeleri kontrol edin varsa indirin.

Windows defendera girebiliyorsanız güncellemelerden sonra tam sistem taraması yaptırın.

Hala bir çözüm yok ise Microsoft'un sitesinden Windows 10 media creation tool'u indirip oradan kullandığınız Windows sürümüne göre bir ISO dosyası indirip format flashı oluşturun zaten işlemlerin çoğu otomatik, bu işlemi yaparken temiz bir flashı usbye takıp programda istenilen sorgulara cevap vermeniz yeterli (next next hesabı)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Format flashı oluştuktan sonra ise bilgisayarı USB disk üzerinden başlatıp sistem onarma seçeneğini seçeceksiniz ve sistem dosyalarını onarmaya başlayacak:

Geri
Yukarı