Windows güvenlik duvarı kapatılmalı mı?

jackarmis

Kilopat
Arkadaşlar selam. Regedit üzerinden Windows Defender'ı kapattım. 1. resimde gördüğünüz gibi. Burası tamam olmuş.

1.png

Fakat 2. resimde güvenlik duvarı ve ağ korumasından "ortak ağ(etkin)"e girdiğim de Windows Defender güvenlik duvarı açık. Burayı da elle kapatmalı mıyım? Bunların farkı veya alakası ne? Windows Defender'ı kapatmak için 2. resimdeki yeri kapatmanız yeter diyor çoğu site.

2.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Defender hiç bir şey işe yaramıyor. Kaspersky indirin ve forumda bir rehber vardı fakat ismini hatırlamıyorum ama içinde güzel Kaspersky ayarları vardı onları yaparsan gayet iyi olur ve korunursun.

Defender hiç bir şey işe yaramıyor. Kaspersky indirin ve forumda bir rehber vardı fakat ismini hatırlamıyorum ama içinde güzel Kaspersky ayarları vardı onları yaparsan gayet iyi olur ve korunursun.
Bro yanlış anlama da ben ne diyorum, sen ne diyorsun.. Hep aynı muhabbet. İnan bunu senin kalbini kırmak için söylemiyorum ama açtığım konularda 10 yorum varsa 9 u sorunumdan bağımsız yorumlar.

Bu arada windows defender'ı kapatmama rağmen 10 dakika sonra otomatik açılıyor. Bunun çözümü nedir?
Neden kapatıyorsunuz ki? Bir zararı yok. Bilinçli bir kullanıcı için yeterli.
İyi bir bilgisayara sahip olmama rağmen 5vs5'lerde kasma yapıyor anlık fps düşmesi oluyor. Kimse olmaz demesin her türlü pc de 1273712837218 kez teyit ettim. Windows Defender'ı kapatınca sorun çözülüyor 4 bilgisayarda da. Bu arada üstte yazdıklarım senin içinde geçerli..

İyi bir bilgisayara sahip olmama rağmen 5vs5'lerde kasma yapıyor anlık fps düşmesi oluyor. Kimse olmaz demesin her türlü pc de 1273712837218 kez teyit ettim. Windows Defender'ı kapatınca sorun çözülüyor 4 bilgisayarda da.
Kendiniz kapatamıyorsanız Norton veya Kaspersky indirin, hem daha iyi korur hem kasma olmaz hem de onlar çalışırken defender kendini otomatik kapatır.

@jackarmis Bende kalbinizi kırmak istemem fakat açtığınız konu hiç sorulmamış bir konu değil. Ayrıca Defender çok RAM yiyen bir şey değil, sorun büyük ihtimal başka bir şeyden kaynaklı. Ayrıca eğer Kaspersky indirmezseniz 1-2 gün sonra ''Virüs nasıl temizlenir'' diye konu açacağınıza %100 eminim.
Kaspersky indirin ve tarama yapın, arka plandaki uygulamaları kontrol edin.

Forum bana kışkırtma çekiyor herhalde.. İyi niyetinizden şüphem yok ama ezber yorumlar hep. Neyse ben her zaman ki gibi eski konulara bakarak çözerim. Sağolun. Konu kilit lütfen.

Yeni konular

Geri
Yukarı