Windows hariç işletim sistemi önerisi

Ben Linux'ta driver kurmakla ilgili bir şey söylemedim ki; Windows'ta kurabileceği bir driverı kuramadığı için Linux'a geçmenin gereksizliğine vurgu yaptım ve bunu açıkça yazdım. Burada insnaların kafasını çorba yapan şey nedir?

Evet Intel HD bir ekran kartın varsa otomatik kuruyor ama bir arkadaşımda AMD vardı kurmadı gariptir dediğiniz gibi olmadı.
Linux'a geçmek gereksiz mi? İşte buna osura osura gülerim.
Yazdığınız yazı karışık okuması zor.

"Zorluğu" değil, "zorunluluğu" yazdım ayrıca.

Yanlış görmüşüm yazdığınız yazının düzenlenmesi gerektiğini gösteren bir durum.
Bir zorunluluğu yok aklın başına gelince kuruyorsun ya da zora girince.

Evet Intel HD bir ekran kartın varsa otomatik kuruyor ama bir arkadaşımda AMD vardı kurmadı gariptir dediğiniz gibi olmadı.
Linux'a geçmek gereksiz mi? İşte buna osura osura gülerim.
Yazdığınız yazı karışık okuması zor.

Yanlış görmüşüm yazdığınız yazının düzenlenmesi gerektiğini gösteren bir durum.
Bir zorunluluğu yok aklın başına gelince kuruyorsun ya da zora girince.
Hocam sizin kafanız bayağı bir çorba olmuş. Neye nerenizle güldüğünüzle ilgilenmiyorum, muhtemelen kimse de ilgilenmiyordur. Arkadaş sadece bir sürücü sorunu yüzünden geçiş yapmak istediğini söylediği için bunun bir "zorunluluk olamayacağını" vurguladım. "Linux'a geçmek gereksizdir" anlamına gelecek bir şey de söylemedim ama tuhaf tuhaf tepkilerinizi gösterecek fırsat arar gibi bir haliniz var. Kurulabilir ya da kurulamaz ama denenir. Yanlış gördüğünüzü söylediğiniz bir yazının düzenlemesi gerektiğini söylemek kısmına hiç girmiyorum bile (yanlış görmüşüm, demek ki düzenlenmelidir :) )

Linux'a geçmenin gereksizliğine vurgu yaptım.

"Linux'a geçmek gereksizdir" anlamına gelecek bir şey de söylemedim.

Ben uykusuzluğum nedeniyle yanlış okudum ama umarım sizde uykusuzsunuzdur da başka sorunlarınız yoktur yazdıklarınızı unutuyorsunuzdur.

Konu sahibi Microsoft ile alakası olmayan bir işletim sistemi tavsiyesi istemiş ve sürücülerinin sadece Windows'ta olduğunu görmesiyle konu açmış ve Windows önermişsiniz haklı gözükmeye çalışmayın.

Hocam sizin kafanız bayağı bir çorba olmuş. Neye nerenizle güldüğünüzle ilgilenmiyorum, muhtemelen kimse de ilgilenmiyordur. Arkadaş sadece bir sürücü sorunu yüzünden geçiş yapmak istediğini söylediği için bunun bir "zorunluluk olamayacağını" vurguladım. "Linux'a geçmek gereksizdir" anlamına gelecek bir şey de söylemedim ama tuhaf tuhaf tepkilerinizi gösterecek fırsat arar gibi bir haliniz var. Kurulabilir ya da kurulamaz ama denenir. Yanlış gördüğünüzü söylediğiniz bir yazının düzenlemesi gerektiğini söylemek kısmına hiç girmiyorum bile (yanlış görmüşüm, demek ki düzenlenmelidir :) )
Ve ben eğer kitap okumuyorsam böyle birden çok konuya dokunup bölünmemiş bir yazıyı okumam normalde.

Çok güzel bir nimetsin göz ardı et butonu birazdan seni kullanmam gerekebilir.

Ben uykusuzluğum nedeniyle yanlış okudum ama umarım sizde uykusuzsunuzdur da başka sorunlarınız yoktur yazdıklarınızı unutuyorsunuzdur.

Konu sahibi Microsoft ile alakası olmayan bir işletim sistemi tavsiyesi istemiş ve sürücülerinin sadece Windows'ta olduğunu görmesiyle konu açmış ve Windows önermişsiniz haklı gözükmeye çalışmayın.

Ve ben eğer kitap okumuyorsam böyle birden çok konuya dokunup bölünmemiş bir yazıyı okumam normalde.

Çok güzel bir nimetsin göz ardı et butonu birazdan seni kullanmam gerekebilir.
o alıntıladığınız cümlenin tamamının şu şekilde olduğu ortada duruyor:

"Windows'ta kurabileceği bir driverı kuramadığı için Linux'a geçmenin gereksizliğine vurgu yaptım." Gerisini gözardı edebilirsiniz, çünkü ben edeceğim. Gerçekten bir çoğunu anlamıyorum çünkü.

Ben bu geçiş zorunluluğunu anlamadım. Linuxa geçmek için çok neden bulunabilir ama sırf ekran kartı driverı bulunamadığı için linuxa geçmek ayrı bir sorun bence. Ben Windows 7 kullanıyorum ve driverları kendi kuruyor, hiçbir sorun da yaşamıyorum. 8.1'i bilmiyorum ama muhtemelen anakart driverları otomatik de kurulabilir, manuel de. Olmazsa Windows 7 kurulur. Ayrıca evet, iki sistem birden kurulabiliyor, açılışta hangisiyle açacağını soruyor.
Arkadaş büyük ihtimal Windows 10 veya 11'de bilgisayarı aşırı yavaşlayacağından Linux dağıtımı önerisi istiyor. Bu tamamen normal bir durum.

Merhaba. Bana fazla RAM kullanmayan işletim sistemi önerir misiniz? Windows 8.1 kurdum ama ekran kartı driverine sadece Windows 10.11 destek var. Hangi Linux dağıtımını önerirsiniz. Ek olarak bilgisayara 2-ci işletim sistemi olarak kurabilir miyim?

Sistem:
  • CPU: Intel Celeron n4000.
  • RAM: 4 GB.
  • GPU: UHD Graphics 600.
  • Depolam: 1 TB HDD.

Android, Linux Mint, Zorin OS, Ubuntu, Arch Linux.
O alıntıladığınız cümlenin tamamının şu şekilde olduğu ortada duruyor:

"Windows'ta kurabileceği bir driverı kuramadığı için Linux'a geçmenin gereksizliğine vurgu yaptım." gerisini göz ardı edebilirsiniz, çünkü ben edeceğim. Gerçekten birçoğunu anlamıyorum çünkü.

Linux kurulumda driverleride kur seçeneği var.

@277015 Gereksiz ve boş agresifliğiniz sayesinde insanlar düşman oluyor GNU/Linux bölümüne. Burada birkaç kişiyi ne zaman görsem birileri annelerine sövmüş gibi saldırıyor.

Mesajlarına cevap verdiğin arkadaşın laflarını da yanlış yerlere çekip haklı çıkmaya çalışman da ayrı ironik.

Bu mesajıma cevap vermeye uğraşmana gerek yok çünkü görmeyeceğim.

Bunu diyorsun da attığın mesajda GNOME kullanan distroları da önermişsin.
Linux'ta deneyimli olan birini Linux Mint tatmin etmeyecektir.

Onun harici önerdiklerim, GNOME tabanlı olsa da en az performans tüketen ve eski donanımlarla en uygun olan Linux'lar hocam. Performans olarak Kali Linux harici tatmin edecektir.

Bazı GNOME özelliklerini de devre dışı bırakabiliyorsunuz. Bilginize.

@420645 Buyrun?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı