Windows Hoş Geldiniz ekranında bekletiyor

SSD kullanıyor musunuz? Windows SSD'ye mi kurulu? Bunun da büyük etkisi olur. Mesela benim Windows HDD'de kurulu ve hızlı açılıyor fakat masaüstünün yüklenmesinde, oto açılmada olan Windows Defender ve Radeon Yazılımı'nın yüklenmesinde de biraz beklemem gerekiyor. Sadece HDD değil, işlemci de (Phenom II X4 945) bu konuda bir etken benim için. Bileşenlerin nedir?

SSD kullanıyor musunuz? Windows SSD'ye mi kurulu? Bunun da büyük etkisi olur. Mesela benim Windows HDD'de kurulu ve hızlı açılıyor fakat masaüstünün yüklenmesinde, oto açılmada olan Windows Defender ve Radeon yazılımı'nın yüklenmesinde de biraz beklemem gerekiyor. Sadece HDD değil, işlemci de (Phenom II X4 945) bu konuda bir etken benim için. Bileşenlerin nedir?

Laptopu 2 ay önce satın aldım, SSD var ve Windows yüklü geldi.

Laptopu 2 ay önce satın aldım, SSD var ve Windows yüklü geldi.
Ben böyle bir soruna en son eski nesil laptoplarda karşılaşmıştım. SSD alarak düzeltmiştik sorunu. Bana kalırsa öncelikle OneDrive'ı silerek işe başlayabilirsin. Windows>Ayarlar>Uygulamalar>Uygulamalar ve özellikler deyip listeden OneDrive'ı bulup silmen lazım.

Ben böyle bir soruna en son eski nesil laptoplarda karşılaşmıştım. SSD alarak düzeltmiştik sorunu. Bana kalırsa öncelikle OneDrive'ı silerek işe başlayabilirsin. Windows>Ayarlar>Uygulamalar>Uygulamalar ve özellikler deyip listeden OneDrive'ı bulup silmen lazım.
Hocam bana one driveyi kaldırttınız hiçbir işe yaramadı tekrar nereden yükleyeceğim.
@Hybrid Theory Hocam One Drive Windows'un yerleşik bir uygulaması değil midir? Tavsiyeniz üzerine sildim hiçbirşey değişmedi ben One Drive'i kullanan birisiyim şimdi Microsoft Store'den bulup indirdim fakat önceden sistemin parçasıymış gibi çalışıyordu, sağ altta simgesi gözüküyordu, uygulamaları ve dosyaları eşitliyordu, yaptığım işlemler için bana bilgi veriyordu sayenizde sildim tekrar yükledim bunlar yok. Uygulamaya giriyorum başlat menüsünden, Dosya gezgini gibi bişey çıkıyor karşıma ben onu Windows kurulumunda etkinleştirmiştim nasıl tekrar sistemin bir parçası yapacağım. bir şeyi çözmeye çalışırken diğeri gitti çözmeye çalıştığımız şey ise düzelmedi.
One drive çalışmadığı için prtsc tuşu bile çalışmıyor...

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-09-25 151331.png
    Ekran görüntüsü 2021-09-25 151331.png
    729,1 KB · Görüntüleme: 34
Son düzenleme:
Defender'ı kapatmıyor o. Sağ altta görev çubuğundaki 'Defender Açık' uyarısını kapatıyor.

Hocam dikkate aldığınız için teşekkürler.
Hocam bana one driveyi kaldırttınız hiçbir işe yaramadı tekrar nereden yükleyeceğim.
@Hybrid Theory Hocam One Drive Windows'un yerleşik bir uygulaması değil midir? Tavsiyeniz üzerine sildim hiçbirşey değişmedi ben One Drive'i kullanan birisiyim şimdi Microsoft Store'den bulup indirdim fakat önceden sistemin parçasıymış gibi çalışıyordu, sağ altta simgesi gözüküyordu, uygulamaları ve dosyaları eşitliyordu, yaptığım işlemler için bana bilgi veriyordu sayenizde sildim tekrar yükledim bunlar yok. Uygulamaya giriyorum başlat menüsünden, Dosya gezgini gibi bişey çıkıyor karşıma ben onu Windows kurulumunda etkinleştirmiştim nasıl tekrar sistemin bir parçası yapacağım. bir şeyi çözmeye çalışırken diğeri gitti çözmeye çalıştığımız şey ise düzelmedi.
One drive çalışmadığı için prtsc tuşu bile çalışmıyor...
Hocam peki bunu nasıl düzeltebilirim? keşke böyle bir konu açmasaydım :(
Windows sürümüm burada:

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2021-09-25 161048.png
    Ekran görüntüsü 2021-09-25 161048.png
    20,1 KB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:

Geri
Yukarı