Çözüldü Windows ilk başlatıldığında wifi sürücüsü siliniyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

RedVoltage

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Laptop'ı ilk power tuşuna basıp açtığımda windows wifi sürücüsünü siliyor yada öyle görünüyor. Ne demek istediğimi resimlerle daha iyi anlayabileceksiniz.

baglantiyok.png

Gördüğünüz gibi hiçbir bağlantı yok arkadaşlar. Bağlantı yok yazmasının sebebi ise ben ethernet kullanmadığım için ağ bağdaştırıcı seçeneklerinden önceden devre dışı bırakmıştım. Burada sorunum wifi sürücüsünün silinmesi gibi birşey. 2. resimde daha iyi anlayacaksınız.

devredisi.png

Resimde de gördüğünüz üzere wifi sürücüsü devre dışı bile değil, tamamiyle yok. Bilgisayarı yeniden başlattığımda ise " Yeniden başlatılıyor. " Kısmında en az 5-6 dakika takılı kalıyor ardından yeniden başlatılıyor. Yeniden başlatma süreci bazen 5-6 dakika bazen hemen oluyor. Bu sadece ilk açılıştan sonraki yeniden başlatmada sadece yaşanıyor.

Yeniden başlatma işlemi bittikten sonra ise wifi sürücüm eski yerine geliyor.

Her defasına böyle yapmak zorunda kalıyorum. Bu sorun laptop kapağını kapatıp açtığımda da, uyku modundan çıkarkende oluyor.

wifi.png

Windows güncellememi yapıyorum eksiksiz. Şuan herhangi bir güncelleme eksik değil. Driverlar ise en güncel sürümleri ile yüklü.
Kullandığım laptop: MSI GE70 APACHE PRO

Yardımlarınızı bekliyorum.

Edit: Resim ekleme, imla

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Sürücüler ve Windows güncel bu tamam, BIOS ve Firmware güncellemelerini yapmayı da dener misin? Ağ kartı ile ilgili sorunlar bu şekilde çözülebiliyor. Bu ikisi de çözmezse o zaman servise gitmesi gerekiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ali bey'in dediği gibi Bios ve firmware güncel değilse güncelleyin ama servise gitmeden önce aygıt yöneticisinde "ağ bağdaştırıcılar" kısmında olanların hepsinin özelliklerine girip "güç" sekmesine gidin.
Orada hiçbir tik işaretlenmemiş olması lazım, işaretli ise kaldırın hepsini. Sonra tamam'a tıklayın.

Yardımlarınız için teşekkürler sorunumu çözdüm. Çözümü ise biraz uğraştırıcı oldu. Önce bios ardından firmware güncelledim. Bununla sorunum düzelmedi. Windows dosyalarını fabrika ayarlarına çevir seçeneğinden kişisel dosyalarım silinmeden windows dosyalarını eski haline getirdim. Tek tek msi sitesinden driverları indirip en güncel konuma getirdim. Bilgisayarımı yeniden başlattığımda yaşadığım sorunlara dair hiçbirşey kalmamıştı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı