Windows .inf uzantılı dosyaları yüklemiyor

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer siteyi çevirebilirseniz burada nasıl yapacağınız anlatılmış. Anlatan kişi de Windows 7 kullanıyor.
Sağ ol deneyeceğim.

Çalışmaz ise,

Kayıt defteri düzenleyicisini başlatın.
"HKEY_CLASSES_ROOT\inffile\shell" konumuna gidin.
"Yükle" alt anahtarını kontrol edin, yoksa Düzen menüsünden "Anahtar Ekle"yi seçin ve bir Kurulum adı girin.
Yükle'deki varsayılan giriş (<Adsız> olarak adlandırılır) "&Yükle" olmalıdır. Eğer mevcut değilse, Düzen menüsünden "Değer Ekle" seçin, herhangi bir isim girmeyin, REG_SZ tipini seçin ve Tamam'a tıklayın. Ardından "&Yükle" olması gereken bir dize isteyecektir (aslında tırnak işaretlerini girmeyin). Tamam'ı tıklayın.
Yükle anahtarının altında başka bir anahtar olmalıdır, komut. Bu yoksa, düzenleme menüsünden "Anahtar Ekle" kullanarak yeniden oluşturun.
Komut anahtarının altında, içinde "%SystemRoot%\System32\rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %1" verisine sahip olması gereken varsayılan bir değer (<Adsız> olarak adlandırılır) olmalıdır. Varsayılan anahtar eksik, Düzen menüsünden "Değer Ekle" seçeneğini seçin, herhangi bir ad girmeyin, REG_EXPAND_SZ tipini seçin ve Tamam'a tıklayın. Ardından "%SystemRoot%\System32\rundll32.exe setupapi,InstallHinfSection DefaultInstall 132 %1" olması gereken bir dize isteyecektir (tırnakları girmeyin). Tamam'ı tıklayın
Kayıt defteri düzenleyicisini kapatın.

Çeviri yolu ile çevirdiğim için kötü bir Türkçe oldu.

Kaynak:I am not offered the option to install from an INF context menu.

Hocam yanlış anlamışsınız. :D

Ne tür bir fare imleci istiyorsun bilmiyorum ama inf ile olmayanı ben gösterdim:

Windows 7 ile gene geçerlidir. Windows > Cursors klasörüne atmanız lazım varsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı