Çözüldü Windows Insider Preview Sürümü Kullanıldığı Nasıl Anlaşılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Tekin Alakuş

Megapat
Makaleler
3
Yer
Gaziantep
Windows 10 21H1 ISO'sunu buradan indirdim ve kurdum. Sonrasında çıkan güncellemenin çok küçük olduğunu görünce pişman oldum tabii. ISO'yu indirdiğim yerde Insider Preview Client yazıyordu. Acaba RTM değil de Insider Preview mi kurdum diye düşünüyorum. Kafamı çok kurcalayınca buraya sormak istedim.

Screenshot (3).png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Windows 10 21H1 ISO'sunu buradan indirdim ve kurdum. Sonrasında çıkan güncellemenin çok küçük olduğunu görünce pişman oldum tabii. ISO'yu indirdiğim yerde Insider Preview Client yazıyordu. Acaba RTM değil de Insider Preview mi kurdum diye düşünüyorum. Kafamı çok kurcalayınca buraya sormak istedim.

Eki Görüntüle 1006662
RTM sürümü kullanıyorsunuz. 19043.928 derlemesi 21H1 sürümünün RTM derlemesi olarak geçiyor. Ayarlar'dan Güncelleştirme ve Güvenlik bölümüne girip soldan Windows Insider Programı seçeneğine tıkladığınızda eğer sadece "Başlarken" diye bir buton çıkıyorsa o zaman standart Windows 10 sürümü kullanıyorsunuz demektir. :)

Eki Görüntüle 1006662
RTM sürümü kullanıyorsunuz. 19043.928 derlemesi 21H1 sürümünün RTM derlemesi olarak geçiyor. Ayarlar'dan Güncelleştirme ve Güvenlik bölümüne girip soldan Windows Insider Programı seçeneğine tıkladığınızda eğer sadece "Başlarken" diye bir buton çıkıyorsa o zaman standart Windows 10 sürümü kullanıyorsunuz demektir. :)

Çözüm
Rtm sürümü kullanıyorsunuz. 19043.928 derlemesi 21H1 sürümünün rtm derlemesi olarak geçiyor. Ayarlar'dan güncelleştirme ve güvenlik bölümüne girip soldan Windows Insider programı seçeneğine tıkladığınızda eğer sadece "başlarken" diye bir buton çıkıyorsa o zaman standart Windows 10 sürümü kullanıyorsunuz demektir. :)

Insider ISO kursanız bile Insider'a giriş yapmazsanız güncellemeler normal şekilde gelir.

Herkese teşekkürler, kafamdaki soru işaretleri giderdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı