Windows Insider Programı Açılmıyor

Gölge®

Hectopat
Merhaba, Windows 10 Insider programını kullanmak istiyorum, ama Windows Insider programına girdiğimde "önizleme sürümlerini almak için tanılama verilerinin tam olarak ayarlanması gerekir" diye uyarı var. Tanılama ve geri bildirim bölümüne girdiğim zamanda, o bölümdeki tanılama verileri bölümü altındaki temel ve tam seçmeleri kapalı sönük durumda yani aktif değil. Tahminimce telemtry kapalı. Ne yaptıysam bu ayarları aktif hale getiremedim. Bu ayarı açma ile ilgili olarak yardımınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.
i1.jpg

i2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen destroy windows tarzı bir programla telemetry kapatılmış. Düzeltilebileceğini sanmıyorum.
Microsoft hesabı ile bu siteye giriş yapıp insider sürümünü indirebilirsin.
1585422020801.png

Muhtemelen destroy windows tarzı bir programla telemetry kapatılmış. Düzeltilebileceğini sanmıyorum.
Microsoft hesabı ile bu siteye giriş yapıp insider sürümünü indirebilirsin.
Eki Görüntüle 522879

Merhaba Yasin Bey, bizzat telemetry kapatmak için bir program falan yüklemedim ama sanırım başka ayarlar yapmak için regedit, hizmetler vs. gibi yerden istemeyerek kapatmış olabilirim. Youtubeden bu konu ile ilgili videolara bakıp bu yerlerdeki bütün ayarlarada baktım, kapatılmış olanları tekrar açtım ama bir türlü bu telemetryi aktif edemedim. Videoları izleyerek kapatmasını ezberledim ama açmasını tekrar nasıl yapacağım işte onu yapamadım gitti.
Verdiğiniz linke girdim sürümler çıktı. Bunların hangisini indirip yüklemem gerekir?
Windows 10 1909 versiyonu ve ekranımın sağ alt köşesinde de böyle bildirim var. 1. foto.
Buna göre hangi sürümü yüklemem gerekiyor? 2. foto

Dosya Ekleri

• sr1.jpg
    sr1.jpg
    4,8 KB · Görüntüleme: 152
  • sr2.jpg
    sr2.jpg
    54,3 KB · Görüntüleme: 99
Mail hesabınızı Insider programına kaydedip o mail ile Windows'ta giriş yapmanız gerek.

Yanlış biliyor olabilirim ama Education insider sürüme geçemiyor.
Eğer lisansınız okulunuz tarafından sağlanıyorsa ve Education insider a geçemiyorsa yapılacak bir şey yok.
Benim pro yada home lisansım var diyorsanız listenin başındaki fast yada slow olanı indirebilirsiniz.
Ne amaçla insider sürümü kullanmak istediğinizi bilmediğimden slow olanını tavsiye ederim.
Mail hesabınızı Insider programına kaydedip o mail ile Windows'ta giriş yapmanız gerek.
İndirilen iso dosyasını kullanarak işletim sistemini yüklediğinde Microsoft hesabı ile Windows kullanıcısı oluşturması zorunlu değil. Yeni çıkan sürümleri Windows Update ile alamaz o ayrı.

@ihydrogeni, zaten mailim kayıtlı Microsoft'a ve maille şifrem ile giriş yaptım ve bir önceki mesajdaki sürümlerin bölümünü açtım.
@bytesbix, okul ile bir ilgim yok, evimdeki bilgisayara yüklemek istiyorum. Zaten Windows 10'u ilk yüklediğim zaman Enterprise olanını yüklemiştim. Tabi bayağı bir zaman oldu, sonra bazı Windows Update'ler ile bazı sürümler geldi bilgisayarıma ve onların birinden sonra Enterprise education oldu. Yani benim isteğim dışında gelişen bir durum. Sonrada ekranımın sağ alt köşesinde fotosunu eklediğim gibi sürüm bildirim yazısı çıkmaya başladı uzun zamandır.

Eğer hiç bir Windows lisansınız yoksa ilk sıradaki slow yazanı indirin. Fast olanda kullanırken hata ile karşılaşma olasılığınız daha yüksek. Sonuçta insiderlar için yayınlanan ön izleme sürümü.
10-15 liraya pro lisansı alıp kullanmanızı tavsiye ederim.

@bytesbix, peki bu 19041 Enterprise olanını benim education üstüne yüklesem sistem Enterprise olur mu? Yoksa olmaz hata mı verir?
Bu arada 2. sıradaki 19041 Insider önizleme (yavaş) ile 5. sıradaki 19041 Insider Preview Enterprise (yavaş) arasında ne fark var?

peki bu 19041 Enterprise olanını benim education üstüne yüklesem sistem Enterprise olur mu? Yoksa olmaz hata mı verir?
Sorun çıkabilir. Yükseltmeyi denediğinizde sorunları raporlayıp size bildirecektir. En sağlıklısı temiz kurulum.
Bu arada 2. sıradaki 19041 Insider önizleme (yavaş) ile 5. sıradaki 19041 Insider Preview Enterprise (yavaş) arasında ne fark var?
Insıder önizleme yazan pro, home gibi sürümleri barındırır. Enterprise olanda pro ve home gibi sürümleri bulamazsınız.
Olay Windows lisansınız ile alakalı. Lisansınıza uygun kalıbı indirmeniz gerekir.

Sanırım temiz bir kurulum yapmam gerekiyor. Bu arada özel bir konuda sizden bilgi almak istiyorum. mail adresinizi verebilir misiniz oradan yazayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı