Windows internetten kurulur mu?

Bir de donanım arşivi videosunda Windows kurmadan BIOS güncelleyin diyor nasıl yapacağız tarayıcı yoksa.

Bende gördüm ama ben öyle yapmadım bir sorun olmadı Windows aracını indirip ISO şeklinde çıkartıyorsun sonra Rufus ile ISO ve flash belleği seçip start veriyorsun sonrada BIOS'a girip USB'yi açıyorsun direk Windows kurulum ekranı çıkıyor videolarda zaten anlatıyor biraz izle.
Bir de kesinlikle bilgisayarcılara kurdurtma korsan veya crackli kurabilir ileride başın ağrır.

Bende gördüm ama ben öyle yapmadım bir sorun olmadı Windows aracını indirip ISO şeklinde çıkartıyorsun sonra Rufus ile ISO ve flash belleği seçip start veriyorsun sonrada BIOS'a girip USB'yi açıyorsun direk Windows kurulum ekranı çıkıyor videolarda zaten anlatıyor biraz izle.
Bir de kesinlikle bilgisayarcılara kurdurtma korsan veya crackli kurabilir ileride başın ağrır.

Yok bilgisayarcıda yaptırmam orijinalleri de çok pahalı Rufus olayını anlamadım bir tek bir de ISO şeklinde çıkartmak ne gerçekten PC terimlerini g bilmiyorum.

Yok bilgisayarcıda yaptırmam orijinalleri de çok pahalı Rufus olayını anlamadım bir tek bir de ISO şeklinde çıkartmak ne gerçekten PC terimlerini g bilmiyorum.
ISO disk görüntü dosyası demek. ISO dosyasını Microsoft'un sitesinden indirdikten sonra rufus.ie yazılımı ile flash belleğinize yazdıracaksınız. Flash belleğin içindeki dosyaların sileneceğini unutmayın. Ardından oluşturduğunuz flash belleği Windows kurcağınız bilgisayara takıp boot menüsüne gireceksiniz. Boot menüsü anakarttan anakarta değişebilir, internette aratarak bulabilirsiniz. Boot menüsünden flash belleğinizi seçip Windows kurulumunu başlatacaksınız. Zaten Technopat'ın videolarını izlerseniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

ISO disk görüntü dosyası demek. ISO dosyasını Microsoft'un sitesinden indirdikten sonra Rufus. IE yazılımı ile flash belleğinize yazdıracaksınız. Flash belleğin içindeki dosyaların sileneceğini unutmayın. Ardından oluşturduğunuz flash belleği Windows kurcağınız bilgisayara takıp Boot menüsüne gireceksiniz? Boot menüsü anakarttan anakarta değişebilir, internette aratarak bulabilirsiniz. Boot menüsünden flash belleğinizi seçip Windows kurulumunu başlatacaksınız. Zaten Technopat'ın videolarını izlerseniz rahatlıkla yapabilirsiniz. Şimdiden kolay gelsin.

Hocam bir yerde BIOS'a falan girmemizin gerektiğini söylüyor bir yerde de Boot menüden yapmamız gerektiğini Boot menüden yaptıktan sonra başka bir şey yapmayız değil mi kendi kendine açılır?
Rufus'a gerek yok aslında Windows'un kendi aracı USB'ye atıyor.
Öyle sıkıntılı olur diyorlar

Bir de donanım arşivi videosunda Windows kurmadan BIOS güncelleyin diyor nasıl yapacağız tarayıcı yoksa.

BIOS güncellemene gerek yok Windows'u USB'ye yazdırcaksın başka bir bilgasayarın varsa
Windows 10'u İndirin bu linkteki aracı şimdi indirin e basın sonra Windows 10 USB hazirlicaktır USB hazır olunca bilgasayara takınca direk kurulum ekranı gelecektir içinde işletim sistemi yok sonuçta
Hocam bir yerde BIOS'a falan girmemizin gerektiğini söylüyor bir yerde de Boot menüden yapmamız gerektiğini Boot menüden yaptıktan sonra başka bir şey yapmayız değil mi kendi kendine açılır?

Öyle sıkıntılı olur diyorlar.

Ben öyle kurdum hiçbir sıkıntı yok öyle kurabilirsin BIOS'a girmene gerek yok cihazda işletim sistemi yok sonuçta otomatik açıçaktır.

Öyle sıkıntılı olur diyorlar.

Sıkıntılı olmaz Rufus'un yaptığını Media creation tool yapıyor zaten kurarken USB'ye kurmasını seçin.
Windows 10'u İndirin (microsoft.com)
Direkt olarak iso dosyasıda indirilebiliyor o zaman rufus gibi uygulamalara ihtiyacınız olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı