Windows işletim sistemi önerisi

@DeepMarty ben buna katılmıyorum bence başlat mensü de alışılabilir derecede ve kullanışlı. Ek olarak ekran bölümleme özelliği var. En azından 11 gibi değil... O değil de bu ne lan böyle bir tasarım hatası olur mu ? Hala düzeltilmedi bu durum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@DeepMarty o dediğine Windows 11 için gerek yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ayrıca rufusla da yapılabiliyor. Ama ben kendim yapmayı tercih ettim ve yöntem hala çalışıyor.

Son düzenleme:
@Izzet_1994 dosyaları hazırladığınız format usbsine atacaksınız. Ayrıca laptobunuzun ekran sürücüsü kurulu mu acaba ? Kasma ondan dolayı olabilir.
Şu sürücüyü kurun bence

Son düzenleme:
SSD yoksa tam performans alamazsın. Gözle görülür bir performans artışı istiyorsanız SSD mutlaka takmalısınız. Suan kullandığım bilgisayarım yaklaşık 14 yıllık ilk aldığımdan beri hantal çalışıyordu. SSD taktiktan sonra hızı inanılmaz arttı ve hala kullanıyorum. İşlemcisi intel core i5 560M ve Windows 10 yüklü, kasma donma yapmıyor. Windows 8.1 sanki daha hızlı ve stabildi win10 a göre. Win8.1 deneyebilirsiniz.

Normalde o işlemci ile Windows 10 kasmaz ve gayet seri çalışır, tek sorun 4 GB RAM ve sistemde SSD olmamasıdır.

@mustafa1306 Zaten öyle HDD ile bile 8.1 daha stabil bırakın SSD ile kullanmayı. Öte yandan Windows 8.1 bence gelmiş geçmiş en stabil Windows sürümü orası ayrı tabii. 😁 bende yeri apayrı her zaman ve SSD ile kullanıldığında performansı muazzam. Zaten TRIM desteği filan da var SSD'nin ömrünü kısaltmaz yani. Şu an güncel donanım ve yazılım desteği (DirectX12, Vulkan) olsa Windows 8.1'in SSD ile performansı size 10 ve 11'in hantallığını unutturacaktır. Öyle bir şey olsaydı büyük konuşmayayım ama asla Windows 10'a geçmezdim. Siz sevmeyebilirsiniz ama ben Windows 8.1'in tasarımını çok beğeniyorum. Nasıl diyeyim beni özgür hissetiriyor.😁

NOT: Windows 10 bence de başarılı bir sürüm ama 8.1 nazaran hantal mı evet hantal.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı