Windows Kapandıktan Sonra Bilgisayar Kapanmıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Abuzer Kadayıf

Hectopat
Yer
Aydın, Turkey
Başlıktan da anlaşılacağı gibi bilgisayarım düzgün bir şekilde kapanmıyor. Güç tuşuna bastığımda Wndows kapanıyor ancak bilgisayar çalışmaya devam ediyor. Güç tuşuna basılı tutarak kapatıyorum ama ileride bunun sorun olabileceğini düşünüyorum. Bu sorunu düzeltmenin bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun bende de var. Windowsu kapattıktan sonra ayrıca kasayı kapatıyorum. Virüs olabileceği kanaatindeyim ama kesin bir bilgim yok.

İşletim sisteminizi ve sistem özelliklerinizi belirtin. BIOS güncel mi? Denetim Masası>Sistem ve Güvenlik>Güç Seçenekleri>Güç Düğmesinin Yapacaklarını Seçin>Şu anda Kullanılamayan Ayarları Değiştir>Hızlı Başlatmayı Aç'ın tikini kaldırın. Ayrıca sistem kendini bakıma almış olabilir. Biraz bekleyin.

Son düzenleme:
BIOS'u en son sene başında güncellemiştim. İşlemcim Intel Pentium 2.80GHz, anakartım MSI H55M-P31, ekran kartım AMD Radeon HD 5500 ve bir tane de 2GB DDR3 belleğim var.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşletim sisteminiz ne diye de sordum. Ayrıca yukarıda yazdığım işlemi de uygulayın.

Son düzenleme:
Temiz bir format atmanı öneririm. PC'nin kapanmasını saglayan dosyalar bozulmuş olmalı. Format çözüm olur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı