Windows klasöründe silinebilecek gereksiz şeyler var mı?

Cakif

Centipat
Yer
Sivas
Daha fazla  
Merhaba. C:/Windows klasörü 240 GB SSD'de 25 GB yer kaplıyor. Evet çok değil biliyorum ama takıntılarım var diskimin boş olmasıyla alakalı. Windows klasörünün içinde silinebilecek geçici dosya vesaire var mıdır?
Sil de sistem uçsun şakası yapacakların ellerinden öpüyorum.

Son düzenleme:
Merhaba. Windows klasörü 240 GB SSD'de 25 GB yer kaplıyor. Evet çok değil biliyorum ama takıntılarım var diskimin boş olmasıyla alakalı. Windows klasörünün içinde silinebilecek geçici dosya vesaire var mıdır?
sil de sistem uçsun şakası yapacakların ellerinden öpüyorum.

Bende txgameassitant diye bir dosya vardı eğer önceden PUBG Mobile yüklediysen senede vardır onu silebilirsn.

Windows.old veya update klasörü varsa silebilirsin. Onlar dışında silmemelisin. Hepsi gerekli sistem dosyaları. Silmene izin vermez, silsen bile update ile geri yükler.

Sil de sistem uçsun şakası yapacakların ellerinden öpüyorum
Bende tam onu diyecektim. Bak "system32 yi sil gereksiz yer kaplıyor" şakası yapanların bende ellerinden öperim.

Windows updatelerinden sonra gelen Windows.old klasörünü sil. Ama sil dediğinde anında silinmiyor. Diski optimize et kısmındaki "Eski Windows klasörünü sil" gibi bir şeyin olması gerek yanlış hatırlamıyorsam.

Merhaba. C:/Windows klasörü 240 GB SSD'de 25 GB yer kaplıyor. Evet çok değil biliyorum ama takıntılarım var diskimin boş olmasıyla alakalı. Windows klasörünün içinde silinebilecek geçici dosya vesaire var mıdır?
Sil de sistem uçsun şakası yapacakların ellerinden öpüyorum.
System32 var çok yer kaplar :D.

Şaka maka bir yana temp %temp% ve prefetch dosyaları var.

Windos 10 kullanıyorsan:
Bilgisayarıma gir, Windowsun kurulu oldugu diski sağ tıklayıp özellikleri seç. Çıkan arayüzde diski temizleyi tıkla. Çıkan arayüzde bütün hepsini tikle sadece küçük resimlerin tiki olmasın. (bazı kısayolların simgeleri silinmesin diye) Tamam de.

Bu işlemi aynı şekilde bir kez daha yap. 2. Kez tamam dedikten sonra "Disk Temizleme (C: )" arayüzünde diğer seçenekler sekmesi çıkacak. Sekmeye gir. Burada "sistem geri yükleme ve gölge..." kısmında 'temizle' tıkla. Tamam de. Dosyalar silinsin mi diye sorduğunda evet de.

Bu şekilde gereksiz windows dosyalarını silmiş oluyoruz.

Elle dosya silmeni kesinlikle tavsiye etmem. Formata kadar gidersin, sinirlerin bozulur. Yıpranırsın. Gerek yok yani.

Windows 10 kullanıyorsan:
Bilgisayarıma gir, Windows'un kurulu oldugu diski sağ tıklayıp özellikleri seç. Çıkan arayüzde diski temizleyi tıkla. Çıkan arayüzde bütün hepsini tikle sadece küçük resimlerin tiki olmasın. (bazı kısayolların simgeleri silinmesin diye) tamam de.

Bu işlemi aynı şekilde bir kez daha yap. 2. kez tamam dedikten sonra "disk temizleme (C: )" arayüzünde diğer seçenekler sekmesi çıkacak. Sekmeye gir. Burada "sistem geri yükleme ve gölge..." kısmında 'temizle' tıkla. Tamam de. Dosyalar silinsin mi diye sorduğunda evet de.

Bu şekilde gereksiz Windows dosyalarını silmiş oluyoruz.

Elle dosya silmeni kesinlikle tavsiye etmem. Formata kadar gidersin, sinirlerin bozulur. Yıpranırsın. Gerek yok yani.

Dediklerinizi zaten yapmıştım. Aklımı WinSxS klasörü çeliyor ama neyse şimdilik dursun.

Merhaba. C:/windows klasörü 240 GB SSD'de 25 GB yer kaplıyor. Evet çok değil biliyorum ama takıntılarım var diskimin boş olmasıyla alakalı. Windows klasörünün içinde silinebilecek geçici dosya vesaire var mıdır?

Anlaşılan senin canın sıkılıyor başına iş ariyorsun.
Merhaba. C:/windows klasörü 240 GB SSD'de 25 GB yer kaplıyor. Evet çok değil biliyorum ama takıntılarım var diskimin boş olmasıyla alakalı. Windows klasörünün içinde silinebilecek geçici dosya vesaire var mıdır?

Windows tuşu +r cıkan çalıştir kismina temp yazip ve %temp% yazip onlarin hepsini silebilirsin onun dişinda yine çaliştır kismina prefetch yazip cikanlari silebilirsin lakin son dediğim prefetch silersen uygulamalar bir süre yavaş açılabilir kullanmadiklarini silmeni öneririm silersen ne olur bir şey olmaz prefetch ön bellek gibi çok uygulama indirdiysen sildiysen artiklarini silebilirsin.

Geri
Yukarı