Windows kurarken bölümlendirme

x4r

Kilopat
Bu kısımda ellemem gereken bir şey var mı? Windows'u SSD'ye kurmak istiyorum ama hem SSD'ye hem HDD'ye format atmak istiyorum, ayrıca niye bu kadar parçalanmış disk?

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-22 at 10.09.18.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-22 at 10.09.18.jpeg
    291,5 KB · Görüntüleme: 53
  • WhatsApp Image 2020-12-22 at 10.09.12.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-22 at 10.09.12.jpeg
    274,2 KB · Görüntüleme: 51
Windows kendi kullanımı için bölüyor. Bir kısımda zaten kurtarma mevcut. Tüm kısımları silin ve sonra yeni deyip bölüm oluşturup kuracağınız diski seçin.

Parçalanması normal. Windows kendine recovery, MSR bölümleri açıyor. Eğer SSD'nin boyutunu biliyorsan hepsini sil. Yeni deyip diskleri oluştur.

O Windows'un kendi oluşturduğu, diskler zaten kurulum bittikten sonra gözükmeyecek. SSD'nin yüksek boyutlu olanını sıfırlayıp kurulumunu yapın.
Pardon yanlış yazmışım. Hepsini silip bir disk oluşturun.
Kurtarma dahil hepsini siliyorum?

Eğer bilgisayarındaki tüm her şeyin silinmesini istiyorsan evet hepsini sil. Hepsini sildikten sonra SSD ve HDD iki farklı disk olarak gözükecektir zaten. SSD'nin boyutunu biliyorsan ayırt edip SSD'yi seçebilirsin.
Hocam SSD'nin boyutunu biliyorum diye hepsini sildim, ama HDD ile aynı boyutta olduğunu unuttum. Şuan karıştı ikisi, anlamanın bir yolu var mı SSD'ye kuracağım?

WhatsApp Image 2020-12-22 at 10.27.59.jpeg
Şuan kumar mı oynamam gerekiyor yoksa bir yolu var mı 😓?

Hocam SSD'nin boyutunu biliyorum diye hepsini sildim, ama HDD ile aynı boyutta olduğunu unuttum. Şu an karıştı ikisi, anlamanın bir yolu var mı SSD'ye kuracağım?

Şu an kumar mı oynamam gerekiyor yoksa bir yolu var mı 😓?

Garantisini vermiyorum emin de değilim ancak sanırım sürücü 1 SSD. Çünkü konunun ilk başında attığınız resimde sürücü 0 HDD, sürücü 1 SSD olarak gözüküyor. Bunlar diskleri sildikten sonra sıfırlanmış olabilir bunu garantisini vermiyorum tekrardan.

Garantisini vermiyorum emin de değilim ancak sanırım sürücü 1 SSD. Çünkü konunun ilk başında attığınız resimde sürücü 0 HDD, sürücü 1 SSD olarak gözüküyor. Bunlar diskleri sildikten sonra sıfırlanmış olabilir bunu garantisini vermiyorum tekrardan.
Evet hocam olabilir ama genelde Windows'un kurulu olduğu 0 oluyor ama hepsini silince gitmiş de olabilir. Acaba SSD'nin kablosunu çıkarırsam ekranda kaybolur mu, bu şekilde anlayabilir miyim sizce?

Geri
Yukarı