Windows kurarken bölümlendirme

Evet hocam olabilir ama genelde Windows'un kurulu olduğu 0 oluyor ama hepsini silince gitmiş de olabilir. Acaba SSD'nin kablosunu çıkarırsam ekranda kaybolur mu, bu şekilde anlayabilir miyim sizce?

Tahminimce gitmez. Siz en iyisi iki diski de bölümlendirin. Daha sonra kurulum yapmadan bilgisayarı kapatın ve HDD'yi sökün. Daha sonra SSD'ye kurulumu yapın. Kurulum bittikten sonra tekrar HDD'yi takarsınız.

Kurulumu iptal edip. HDD'yi sökün. Sadece SSD kalsın. HDD zaten sıfırlandı. Windows'u kurduktan sonra kullanırsınız.

Tahminimce gitmez. Siz en iyisi iki diski de bölümlendirin. Daha sonra kurulum yapmadan bilgisayarı kapatın ve HDD'yi sökün. Daha sonra SSD'ye kurulumu yapın. Kurulum bittikten sonra tekrar HDD'yi takarsınız.
HDD SSD dibi kolay çıkarabileceğim bir yerde değil, galiba rastgele seçip olmaz ise tekrar format atacağım, 2 kere format atmanın bir zararı olmaz diye düşünüyorum değil mi vaktim var?

HDD SSD dibi kolay çıkarabileceğim bir yerde değil, galiba rastgele seçip olmaz ise tekrar format atacağım, 2 kere format atmanın bir zararı olmaz diye düşünüyorum değil mi vaktim var?

Öyle de yapabilirsiniz seçim sizin. Eğer dediğiniz gibi yapacaksanız diskleri bölümlendirip tekrar fotoğraf atabilir misiniz acaba?

Öyle de yapabilirsiniz seçim sizin. Eğer dediğiniz gibi yapacaksanız diskleri bölümlendirip tekrar fotoğraf atabilir misiniz acaba?
Bu sefer daha az bölüm oldu nedense.

WhatsApp Image 2020-12-22 at 11.07.44.jpeg

Bu sefer daha az bölüm oldu nedense.

Daha az bölüm olması normaldir sorun yok. Gözüme pek bir şey çarpmadı. Emin olmamakla beraber SSD'nin sürücü 1 olduğunu düşünüyorum. Seçim sizin kurulumu yapın, eğer HDD'ye kurduysanız tekrardan format atar değiştirirsiniz.

Daha az bölüm olması normaldir sorun yok. Gözüme pek bir şey çarpmadı. Emin olmamakla beraber SSD'nin sürücü 1 olduğunu düşünüyorum. Seçim sizin kurulumu yapın, eğer HDD'ye kurduysanız tekrardan format atar değiştirirsiniz.
Bende 1 olduğunu düşünüyorum büyük ihtimalle 1'e kuracağım çünkü biraz araştırdım sürücü ismi değişmezmiş ve ilk resimde ismi sürücü 1. Son olarak sürücü 1'de sürücü 0'dan farklı olarak sistem diye bölüm var o ne oluyor, biliyor musunuz?

Bende 1 olduğunu düşünüyorum büyük ihtimalle 1'e kuracağım çünkü biraz araştırdım sürücü ismi değişmezmiş ve ilk resimde ismi sürücü 1. son olarak sürücü 1'de sürücü 0'dan farklı olarak sistem diye bölüm var o ne oluyor, biliyor musunuz?

Diskleri bölümledikten sonra ortaya çıkar o. Sistem kendine diskler ayırır fakat bu diskler çok düşük boyutlarda olduğun için kullanamazsınız zaten. Siz 465.6 GB'lık diske kurun.

Kurdum Windows'u fakat D gelmedi sadece C var, niye böyle oldu?

Başlat menüsüne "bilgisayar yönetimi" yazın. Disk yönetimine girin. Orada 450GB boyutunda isimsiz bir disk görürsünüz. Sağ tıklayın ve "sürücü harfi ya da yolu değiştir" e basın. Dike bir harf tanımlayın (D olmasını istiyorsanız D tanımayın) işlemleri uyguladıktan sonra disk gelecektir.

Geri
Yukarı