Windows Kurarken ERROR: BIOS/LEGACY BOOT of UEFI-Only Media Hatası

SatisFactionn

Kilopat
Arkadaşlar kaç gündür bu hatayı çözemedim. Bütün çözümleri, videoları izledim fakat nafile.
USB'ye Rufus ile GPT olarak ISO'yu yazdırıyorum.

Anakartım B450M S2H

Windows kurmak istediğim M2 SSD: XPG SX8100 512 GB
Fikri olan çözüm yolu olan yol gösterirse çok sevinirim. Teşekkürler.

Öncelikle aldığım hata bu;
20220622_005404.jpg

BIOS ayarlarım ise böyle;
20220622_014123.jpg

Arkadaşlar kaç gündür bu hatayı çözemedim. Bütün çözümleri, videoları izledim fakat nafile.
USB'ye Rufus ile GPT olarak ISO'yu yazdırıyorum.

Anakartım B450M S2H

Windows kurmak istediğim M2 SSD: XPG SX8100 512 GB
Fikri olan çözüm yolu olan yol gösterirse çok sevinirim. Teşekkürler.

Öncelikle aldığım hata bu;
Eki Görüntüle 1429395

BIOS ayarlarım ise böyle;
Eki Görüntüle 1429396
CSM Support seçeneği Disabled olmalı. Tabii bundan önce ekran kartınızın mutlaka UEFI desteği olduğundan emin olun. Yoksa Gigabyte anakartlarda CSM kapatılınca ekran kartı UEFI desteklemiyorsa sistem direkt görüntü vermiyor. Gigabyte anakartlarda ASUS veya MSI gibi UEFI desteklemeyen kartı tespit edip tekrar CSM'i açma özelliği yok maalesef.

Ekran kartınız nedir?

CSM Support seçeneği Disabled olmalı. Tabii bundan önce ekran kartınızın mutlaka UEFI desteği olduğundan emin olun. Yoksa Gigabyte anakartlarda CSM kapatılınca ekran kartı UEFI desteklemiyorsa sistem direkt görüntü vermiyor. Gigabyte anakartlarda ASUS veya MSI gibi UEFI desteklemeyen kartı tespit edip tekrar CSM'i açma özelliği yok maalesef.

Ekran kartınız nedir?
Ekran kartım Asus Tuf 1660Super

Diskiniz MBR mı GPT mi onu bilirseniz kurarsınız.
Disk GPT ve ben de GPT olarak USB'ye yazıyorum.

Ekran kartınız nedir?
CSM Support'u kapatın.
CSM support kapatıp tekrar mı Windows kurulumu yapayım?

Ekran kartım Asus TUF 1660 Super.

Disk GPT ve ben de GPT olarak USB'ye yazıyorum.

CSM Support kapatıp tekrar mı Windows kurulumu yapayım?
Kartınız UEFI destekli gibi görünüyor. O halde CSM Support'u kapatın. Sonra ise USB'den tekrar boot edin. Bu sefer başında UEFI ibaresi olacaktır.

Geri
Yukarı