Windows kurmaya çalışırken "Disk Boot Failure" hatası

kvrnosman

Hectopat
Bundan 1 hafta önce PC'ye Windows vista kurarken format dosylarında hata oldu ve kurulamadı, ben de flash belleği telefona bağlayarak Linux Mint kurdum ( telefondaki uygulamadan sadece Linux kuruluyor ) sonra halam gilin bilgisayarından Windows ISO'su yazdırdım, flasha getirdim disk Boot failure bilmem ne gibi hatalar verdi. Bir daha gittim bu sefer farklı bir ISO yazdırdım yine olmadı. PC'deki Linux'tan Windows Live ISO yazdırdım olmadı, sonra Windows 10 yazdırdım yine aynı hatayı verdi ama telefondan Linux yazınca Boot ediliyor ama Windows olmuyor, ne yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam hata şu şekilde mi: Disk Boot Failure Insert System Disk and Press Enter? Eğer böyleyse HDD kablolarını sökün, tekrar takın. Sorununuz düzelmezse sorun çok büyük ihtimalle HDD'de. Aynı sorun başıma geldi, eski PC'ye yeni HDD alınca çözüldü.

Hocam hata şu şekilde mi: Disk Boot failure ınsert System disk and press enter? Eğer böyleyse HDD kablolarını sökün, tekrar takın. Sorununuz düzelmezse sorun çok büyük ihtimalle HDD'de. Aynı sorun başıma geldi, eski PC'ye yeni HDD alınca çözüldü.

Evet sorun öyle ama Linux kuruluyor HDD bozuk olsa o da kurulmaz mıydı.
Az önce ventoy uygulamasını denedim Boot ettikten sonra komut ekranı açıldı ve ondan da olmadı bu arada balenaetcher nasıl kullanılıyor.

Artı -1 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı