Windows kurulu HDD'yi farklı sistemde açma

Lime_a

Hectopat
Merhaba,
Anakartim yanınca sistem yükseltme yaptım. Ancak yeni sistemde Windows açılmıyor mavi ekran verip kapanıyor. Windows onarım diski olustursam sistemi açamaz miyim?(Windows onarım ekranı geliyor)
Fotoğraf yedekleri ve oyun Save dosyalarim ve oyunlarım çöp olacak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Anakartim yanınca sistem yükseltme yaptım. Ancak yeni sistemde Windows açılmıyor mavi ekran verip kapanıyor. Windows onarım diski olustursam sistemi açamaz miyim?(Windows onarım ekranı geliyor)
Başka bilgisayara bağlayıp oradan da dosyaları (önemli dosyaları) yedekleyin. Ana kart yanmışsa değiştirmeniz lazım.

Merhaba eğer amacınız HDD'deki verileri kurtarmak ise farklı bir diske Windows kurup o diskteki Windows'u çalıştırın sistemi kurarken biçimlendirme ekranında verilerin olduğu diski ekleyin o zaman yeni kurduğunuz Windows'tan diskinizdeki verilere ulaşabilirsiniz.

Merhaba,

Mavi ekran konusunda minidump dosyalarını paylaşırsanız daha detaylı yardımcı olabiliriz.

Merhaba eğer amacınız HDD'deki verileri kurtarmak ise farklı bir diske Windows kurup o diskteki Windows'u çalıştırın sistemi kurarken biçimlendirme ekranında verilerin olduğu diski ekleyin o zaman yeni kurduğunuz Windows'tan diskinizdeki verilere ulaşabilirsiniz.
Anakart yanmış hocam. PC açılmıyor.

Anakart Islemci değişti.. Windows açılmıyor.. sistemde linux var onunla girdim. Dosya yedeklerini alıp sistem onarma diski deneyeceğim umarım olur
Mavi ekran konusunda minidump dosyalarını paylaşırsanız daha detaylı yardımcı olabiliriz.

Minidump klasörü boş

Dosya Ekleri

• 20220520_203600.jpg
    20220520_203600.jpg
    133,7 KB · Görüntüleme: 10
maalesef hocam neredeyse 1 gün uğraşmama rağmen win7'yi kurtaramadım.. hatta temiz kurulum bile yapamadım.. temiz kurulumda "windows sürücüleri bulamadı" hatası aldım.. manuel sürücü yüklemekten, bios ayarlarında fink atmaktan vs vs nette ne kadar çözüm varsa denedim olmadı.. mecbur win10 kurmak zorunda kaldım.. benim 12 yıllık windows 7 maceram bitmiş oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı