Windows kurulu SSD verilerini yedekleme

serhatduman98

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 2. SSD'yi taktığımda sistemde sorun oldu ve bilgisayar açılışta HTTP(s) boot sayfası ile açılmaya başladı ardından Dell recovery ile diğer SSD'ye klonladım içinde Windows ve diğer tüm verilerimi klonlayıp yedeklerin bulunduğu SSD'yi söktüm arından Dell Support recovery ile sistemi sıfırlayıp formatlattım öncelikle sorum sizce neden olmuş olabilir böyle bir sorun yardımcı olursanız sevinirim. İkinci ve önemli olan sorum ise şu içinde Windows yüklü olan SSD'yi laptopa bağladığımda sorun olur mu iki ayrı Windows vs. eğer olursa bu SSD içindeki diğer verilerimi nasıl alabilirim? Teşekkür ederim görsellerde ilk hatayı bırakıyorum.

Sistem: Dell Gaming G16 i9 13900HX RTX 4060 Samsung 990 Pro - yedeklerin bulunduğu SSD Kingston kc3000.

Dosya Ekleri

• IMG-8200.jpg
    IMG-8200.jpg
    155,6 KB · Görüntüleme: 17
  • IMG-8201.jpg
    IMG-8201.jpg
    201,3 KB · Görüntüleme: 16
  • IMG-8202.jpg
    IMG-8202.jpg
    240,2 KB · Görüntüleme: 15
  • IMG-8203.jpg
    IMG-8203.jpg
    173,7 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG-8199.jpg
    IMG-8199.jpg
    98,4 KB · Görüntüleme: 17
SSD'yi taktığınızda boot sıralamasında bir karışıklık olmuş, landan boot etmeye çalışmış, siz 2. M.2'yi takıp, BIOS'tan şu anda kurulu olan SSD'ye ait, boot Manager'ı boot sıralamasında başa alın, sistemi açıp bilgilerinizi almayı deneyin.

Yanlış anlamış olmayayım diye soruyorum yani şu an yedeklemelerin olduğu 2. SSD'yi takacağım boot sıralamasında halihazırda kullandığım formatlı 1.SSD ilk sırada olursa taktığım ikinci SSD içindeki Windows'u başlatmaya çalışmayacak bu şekilde direkt bir sürücü olarak içindekileri alabileceğim doğru mudur?

Geri
Yukarı