Windows kurulumunda HDD gözükmüyor

emreex

Kilopat
Yeni bir dahili 1 TB HDD aldım. Yeni olduğundan HDD bilgisayarımda gözükmüyordu. Disk yönetiminden bilgisayarımda gözükmesi için harf atayacaktım. Youtube'da bir video yardımıyla yapıyordum bu işlemi. İlk önce dinamik disk olarak ayarladı eleman, sonrasında temel diske çevirecekti. Ben de aynı işlemi uygulayacaktım ki dinamik diski seçtim bilgisayar dondu. Uzun beklemeler sonucunda bir sonuç alamayınca bilgisayarın kapatma düğmesine basılı tutup bilgisayarı kapatıp açtım. Siyah ekran hatasıyla karşılaştım. HDD'yi söktüğümde bilgisayar normal bir şekilde açıldı.

HDD'yi bağlayınca siyah ekranda noktalar dönüp duruyor PC açılmıyor. BIOS'ta HDD gözüküyor. Düzeltmenin bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Neden zaten tedbir için bulundurmanız gereken format USB'si ile yeni bölüm oluştur demediniz? Ya da disk yönetiminden direkt bölüm açmadınız? BIOS'ta görülüyorsa format USB'si ile sil deyip tekrar açabiliyor olmanız lazım.

Cahillikten diyelim. Dediğiniz yöntemi denedim. Hdd artık disk yönetiminde gözüküyordu ancak dosya sistemi raw olarak gözüküyordu. Ntfs olarak biçimlendirmeye çalıştım. Her denemem başarısızlıkla sonuçlanınca artık pes ettim. Ürünü iade etmeye karar verdim. Yardım önerisi için teşekkür ederim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı