Windows Kurumsal Lisansa Gerek Var mı?

optokublator

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Yakın zamanda bir ofis açmak istiyorum. Tahminen 5 civarında bilgisayar olacak.

Uygun fiyatlı masaütü sistemler toplamayı düşünüyorum ama bir sorun var.

Bilgisayarlar kurumsal olarak kullanılacağı için windows lisansı almamız gerekir mi?

Normalde evde kullanımda "chew wga" adlı muhteşem yazılım ile lisanslama yapıyorum ama kurumsal olunca işler değişebileceği için sizlere sormak istedim.

Eğer lisans gerekiyorsa bu işi en uygun fiyatla nasıl sağlayabiliriz. Ve zamanla olurda çağrı merkezi için sistemler de toplanırsa onlarca lisansa mı ihtiyacımız olur?

Makul fiyat olursa tabii ki lisanslı kullanmak isterim.
Detaylı cevap verirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

Herkese merhaba. Yakın zamanda bir ofis açmak istiyorum. Tahminen 5 civarında bilgisayar olacak.

Uygun fiyatlı masaütü sistemler toplamayı düşünüyorum ama bir sorun var.

Bilgisayarlar kurumsal olarak kullanılacağı için windows lisansı almamız gerekir mi?

Normalde evde kullanımda "chew wga" adlı muhteşem yazılım ile lisanslama yapıyorum ama kurumsal olunca işler değişebileceği için sizlere sormak istedim.

Eğer lisans gerekiyorsa bu işi en uygun fiyatla nasıl sağlayabiliriz. Ve zamanla olurda çağrı merkezi için sistemler de toplanırsa onlarca lisansa mı ihtiyacımız olur?

Makul fiyat olursa tabii ki lisanslı kullanmak isterim.
Detaylı cevap verirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

Şu yeterlidir demek güzel ama yeterli değil işte. Ne zamana kadar yeterli şikayet veya denetim olursa. Bu durumlarda denetime geldiklerinde niye kurumsal lisans kullanmıyorsunuz diye ceza kesmiyor tabi. Size diyor ki şu kadar pc var bu kadar almanız gerekiyor. Hayır ben almıyorum dersen ceza yersin tanesi 200 dolar civarıydı en son. Denetim olana kadar yeterli arkadaşın önerdiği lisans. Ha denetim hiç yemeye de bilirsin 10 yıl sonra da yiyebilirsin. Birinin sana gıcık kapıp tek bir şikayet formu doldurmasıyla da yiyebilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı