Windows laptopa Linux kurulur mu?

Evet hata alıp saçma sapan yollar üzerinden kendi bilgisayarına uygun driveri ararken ömü çürüterek. Değmez gerek yok Windows hazır gelir 3-5 FPS için insanların çile çekmesine gerek yok he kesin kullanılmasın demiyorum aksiyon arayan girsin ama asla durduk yere girilecek herhangi bir dağıtımı olduğunu düşünmüyorum.

Uygun driver aramak? pacman -S nvidia yazmak bile çözüyor işimi :D?

Savunmuyorum kardeşim para verseler savunurdum ama he.
Savunuyorsun?

@mustafane06 kısaca/sonuç olarak "Live USB" dediğimiz şekilde ilk önce basit fonksiyonları dene. Eğer dokunmatik yüzey, WiFi ve benzeri donanımlar çalışıyorsa büyük ihtimalle sıkıntı yaşamazsın birkaç hafta denemek üzere Windows'un yanına kurabilirsin. Emin olunca da Windows'tan kurtulursun. Eğer çalışmayan bir şey varsa Windows'tan devam edersin.

Hocam son bir soru sorsam, ben bu laptopta vakti zamanında Bluetooth sorunu yaşamıştım aynısını Linux'ta yaşar mıyım?
Bluetooth uyumsuzluğu da gördüm de kernel 4.15 diye umursamadım.

Kurmak istiyorsanız kurun. Yeni konuda hw-probe paylaşın. Direkt sizin sistemdeki sorunlara odaklanıp çözmeye çalışalım.

Kernel 6.4 (güncel) bir dağıtım kullanmanızı öneririm. Opensuse Tumbleweed kurabilirsiniz.

@Nizel G su an KDE Neon live CD kullanıyorum Bluetooth falan hepsi calisiyor sasirdim açıkçası bu arada live CD kullandigim icin duzgun yazamiyorum klavyede.

Yeni konular

Geri
Yukarı