Çözüldü Windows lisansım kayboldu

• Konuyu başlatan Kak
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kak

Centipat
Benim Dell dizüstü bilgisayarım var. İlk aldığımda Windows 8 lisanslı kurulu geldi. Ama bilgisayara format atınca (ben yapmadım bilgisayarcı yaptı.) bilgisayardaki her şey silindi, adam orijinal olmayan bir Windows 7 atıp verdi bana. Daha sonra Windows 7 benim bilgisayarda doğru düzgün çalışmayınca aynı adama Windows 10 attırdım. (Fakat lisans yok.)

Sorun şu ki benim Windows 8 lisansım yalan oldu. Dizüstü bilgisayarın arkasındaki etiketin de yazısı silinmiş. Yalnızca parlayan Windows 8 etiketi var. Ben kaybolan lisansı bulabilir miyim?
O lisansı bulup Windows 10'da kullanabilir miyim?
Ya da o lisans ile yeniden Windows 8'e döneyim.
Yani isteğim Windows 8 lisans anahtarımı bulmak.

Çözüm
Microsoft hesabı açıp lisansı hesabınızla birlikte kullanmanız gerekiyordu. Her format sonrası oturup kod girmiyorsunuz, Microsoft hesabınızı girince o bilgisayar lisanslı olmuş oluyordu.

İnternette ucuza satılan Windows 10 keylerine göz atın.
@1.Murad HÜDAVENGİDAR kardeşim ne boş adamsın. Farklı bir konuda gayet açık bir şekilde lisansın yasal olduğunu herhangi bir sıkıntı doğurmayacağını ve tüm servisleri kullanabileceğini açık açık yazdım. Emekten bahsediyorsun lakin insanlar zaten ücretsiz bir şekilde Windows 10 kullanabiliyor etkinleştirmeden. Sadece kişiselleştirmeden mahrum kalıyor ve sağ altta bir etkinleştirin yazısı çıkıyor hepsi bu. O keyleri satanlar da parasını verip toplu alıyor. Key başı 5 liraya toplu alıp 10 liraya satıyor. Satış illegal diyorlarsa da tamamen kendilerinin sattığı ürünlere müşteri bulma çabası. Toptancılığın illegal bir tarafı yok.

Ama şunu bilmekte fayda var lisans Windows'a ait olmadıgı için eğer bir gün toplu hack saldırısına mağruz kalırsanız Windows size asla garanti vermez.

Tamam işte uzatma burası Türkiye zaten Technopat korsana destek vermiyor bu konunun burada konuşulmasıda ne kadar mantıklı konuyu çarpıtmıyorum biz genellikle zaten korsan kullandıgımız için yakında adamlar oyunlarını yazılımlarını Türkiye'ye getirmicekler emin ol. Adamlar emek veriyor Win10 üretiyorlar gecelerini gündüzlerine katıyorlar sende gidiyorsun başkasının kopyalama mantıgıyla Win10 alıyorsun adamların ekmegini alıyorsun ellerinden onlarda destegini alıyorlar çok boş yapma.

6 TL'ye aldım OEM key hiçbir şey olmadı, key gitmedi. Key gitse bile 6 TL'nin bana zararı ne kadar olacak ki? Siz 1500 TL'lik anahtarı kullanmaya devam edebilirsiniz. "Hekır" saldırısı yapacakmış, yapacak olan "hekır" tüm bilgisayarların içinden geçer merak etme.

@1.Murad HÜDAVENGİDAR kardeşim ne boş adamsın. Farklı bir konuda gayet açık bir şekilde lisansın yasal olduğunu herhangi bir sıkıntı doğurmayacağını ve tüm servisleri kullanabileceğini açık açık yazdım. Emekten bahsediyorsun lakin insanlar zaten ücretsiz bir şekilde Windows 10 kullanabiliyor etkinleştirmeden. Sadece kişiselleştirmeden mahrum kalıyor ve sağ altta bir etkinleştirin yazısı çıkıyor hepsi bu. O Key'leri satanlar da parasını verip toplu alıyor. Key başı 5 liraya toplu alıp 10 liraya satıyor. Satış illegal diyorlarsa da tamamen kendilerinin sattığı ürünlere müşteri bulma çabası. Toptancılığın illegal bir tarafı yok.

Arkadaşım sende sorun'mu var. Çözüldü yazıyor hadi git işine bak.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı