Çözüldü Windows lisansım kayboldu

• Konuyu başlatan Kak
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 32
  • Görüntüleme 2B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Kak

Centipat
Benim Dell dizüstü bilgisayarım var. İlk aldığımda Windows 8 lisanslı kurulu geldi. Ama bilgisayara format atınca (ben yapmadım bilgisayarcı yaptı.) bilgisayardaki her şey silindi, adam orijinal olmayan bir Windows 7 atıp verdi bana. Daha sonra Windows 7 benim bilgisayarda doğru düzgün çalışmayınca aynı adama Windows 10 attırdım. (Fakat lisans yok.)

Sorun şu ki benim Windows 8 lisansım yalan oldu. Dizüstü bilgisayarın arkasındaki etiketin de yazısı silinmiş. Yalnızca parlayan Windows 8 etiketi var. Ben kaybolan lisansı bulabilir miyim?
O lisansı bulup Windows 10'da kullanabilir miyim?
Ya da o lisans ile yeniden Windows 8'e döneyim.
Yani isteğim Windows 8 lisans anahtarımı bulmak.

Çözüm
Microsoft hesabı açıp lisansı hesabınızla birlikte kullanmanız gerekiyordu. Her format sonrası oturup kod girmiyorsunuz, Microsoft hesabınızı girince o bilgisayar lisanslı olmuş oluyordu.

İnternette ucuza satılan Windows 10 keylerine göz atın.
Tamam işte uzatma burası Türkiye zaten Technopat korsana destek vermiyor bu konunun burada konuşulmasıda ne kadar mantıklı konuyu çarpıtmıyorum biz genellikle zaten korsan kullandıgımız için yakında adamlar oyunlarını yazılımlarını Türkiye'ye getirmicekler emin ol. Adamlar emek veriyor Win10 üretiyorlar gecelerini gündüzlerine katıyorlar sende gidiyorsun başkasının kopyalama mantıgıyla Win10 alıyorsun adamların ekmegini alıyorsun ellerinden onlarda destegini alıyorlar çok boş yapma.
Evet kesin öyle olur o sebeple hadi hepimiz kampanya yapalım 1500 liraya windows 10 satın alalım. Çünkü adamlar emek vermiş.

Peki sen bi işletim sistemi yapsan bunuda korsan olarak alsalar sen para kazanamasan zoruna gitmezmi bu ? adamlarda senin elinden desteği kesiyorlar.
O zaman ülke şartlarına uygun fiyatlandırma yapsınlar. Hepimiz binlerce dolar kazanmıyoruz. Dolar kuru ortada. Durumu el veren gider 1500 liraya alır lisansını. Benim monitör aldığım fiyata bir de lisans mı alacağım. Ne yapabilirim fiyatlar çok yüksekse? Bu durumu ben çözmeyeceğim, yetkililer bu durumu görüp bir yol arayacak. Ama pazar ufak olduğu için Windows'un umrunda değiliz. Türkiye pazarını gözünüzde büyütmeyin. Xbox bile resmi olarak yeni geldi sayılır. Surface gibi ürünler burada yok bile. Kraldan çok kralcı olacağınıza, bu duruma gelmemize sebep olanlara laf edin işini ucuza halletmeye çalışan insanlara değil.

@Kak O kullandığınız deneme ürün anahtarları olabilir. Microsoft yetkilileri de o tip anahtarlar paylaşıyor. Dediğim gibi 2 yıldır kullanıyorum kullanan birçok insan da var. Düzgün yerden alırsan nadiren sorun yaşarsın.
GittiGidiyor'da 50 TL fiyatla Retail satılıyor onu sipariş vericem. En iyi çözüm bu gibi Windows 8 lisansına yapacak bişey yok. İyi günler.

Koray yüksel, Microsoft’un sahte ürün anahtarını tespit edip saf dışı bırakması durumunda önemli uyarılarda bulunuyor. Windows 10’da ürün anahtarı iptal edildikten sonra kullanıcılar, sağ alt köşede kullandıkları işletim sisteminin lisanslı olmadığına dair uyarılar görüyorlar.

Bu uyarının göründüğü işletim sistemleri; güvenlik, uyumluluk ve performans güncellemelerini alamıyorlar. Bir başka şekilde açıklamak gerekirse ucuza alınan bir ürün anahtarı Microsoft tarafından iptal edilince; işletim sisteminiz saldırılara açık oluyor, donanımlarınızla uyumluluğunu yitiriyor ve performans sorunları yaşıyor.
Alın size yetkili konuşması.

Ucuza satılanlar kesinlikle almayın Windows tarafından sunulmadığı için sadece sağ alttaki Windows'u etkinleştir yazısının kaybolmasına vesile olurlar onun dışında Windows Defender kesinlikle çalışmaz aktif olsa da sadece kağıt üzerinde aktiftir.

Evet illegal. O konuda haklısınız. Yasal olduğunu savunmuyorum. Yasal diyen varsa yanlış bilgi veriyor. Ama siz de yanlış bilgi veriyorsunuz.​
Windows tarafından sunulmadığı için Windows değil Microsoft sunuyor.​
sadece sağ alttaki Windows'u etkinleştir yazısının kaybolmasına vesile olurlar Hayır, kişiselleştirme ayarlarındaki kısıtlılığı da kaldırır. Microsoft'tan alınan orijinal lisansın işletim sistemi üzerindeki etkisi neyse 5-10 TL'ye alınan lisansın etkisi aynıdır. (Microsoft lisansı devre dışı bırakana kadar)​
Windows Defender kesinlikle çalışmaz aktif olsa da sadece kağıt üzerinde aktiftir. Diğerleri neyse de, bu dediğiniz öyle hatalı bir bilgi ki... Nasıl olur da "kesinlikle çalışmaz" diyebilirsiniz? Microsoft daha lisansın illegal olduğunu bile fark etmedi. Windows Defender fark etti de Microsoft'tan mı gizliyor?​
Tekrar söylüyorum; bu lisanslar yasal değil. Ancak yanlış bilgi vermeyin.​
Bu arada, kendim de bu lisanslardan satın aldım ve kullanıyorum. Hatta eski sistemim için kullandığım lisans ile şu anki sistemimi de etkinleştirdim. Eski sistemimi de yeğenim kullanıyor. 2.400,00 TL bulamadım. Bulsam yeni bir bilgisayar daha toplardım.​

Bu uyarının göründüğü işletim sistemleri; güvenlik, uyumluluk ve performans güncellemelerini alamıyorlar. Bir başka şekilde açıklamak gerekirse ucuza alınan bir ürün anahtarı Microsoft tarafından iptal edilince; işletim sisteminiz saldırılara açık oluyor, donanımlarınızla uyumluluğunu yitiriyor ve performans sorunları yaşıyor.
Alın size yetkili konuşması.
Ürün anahtarını Microsoft'tan almazsak güvenlik, performans ve donanım uyumluluğu konusunda sıkıntı yaşayabiliriz?​
Utilman.exe sorununu bile yıllardır çözmediler. Yerel hesapların şifresini değiştirme, silme, yeni yerel hesap oluşturma, kısacası yerel hesaplarla ilgili işlemlerin çoğu hala güvenlik altına alınamadı.​
Bu konu bu şekilde daha çok uzar. Üyenin konusu "Windows lisansım kayboldu" bizim konuştuklarımız farklı bir konu.​
Siz en iyisi bu sıkıntınızı yönetime iletin. İllegal yöntemlere göz yumduğunuzu düşünüyorum diye bildirin. Gereğini yönetim düşünsün. Ha tabi bir de Microsoft düşünsün. Korsan bile olsa işlerine geliyor. Pazar payı yüksek görünüyor. Donanımlar, oyunlar, programlar vs Windows uyumlu yazılıyor. Neyse.​

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı