Windows Logosundan Sonra Siyah Ekran ve Mouse İmleci

Emre Efe

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba, 3 4 hafta önce eve geldiğimde bilgisayarım bozuktu başlıkta belirttiğim sorun var. Okuldu cenazeydi derken bu güne nasip oldu yazmak. Laptopun power tuşuna basıyorum, Windows logosu geçiyor, kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı falan diyor. Reset atıyor, Cihaz Otomatik Onarıma Hazırlanıyor falan diyor orası da geçince siyah ekran ve mouse imleci ile karşılaşıyorum. USB'den veya DVD'den format atmayı defalarca denedim, DVD'den atınca "Kurulum Başlıyor" ekranında takılıyor, USB'den atınca USByi görüyor fakat, yüklemeye geçmiyor.

3 Farklı disk, 2 farklı USB ile format atmayı denedim. Etrafımda diz üstü bilgisayar kullanan yok. Başka bir bilgisayarda formatlayamam.

3 Farklı disk, 2 farklı USB ile format atmayı denedim. Etrafımda diz üstü bilgisayar kullanan yok. Başka bir bilgisayarda formatlayamam.

Merhaba,

Safe mode'da açabiliyor musun?Restore?
3 farklı disk ve 2 farklı USB ile sanırım aynı windows setup ını kullandın öyle değil mi?Başka setup dosyası kullanmayı denedin mi?
Laptop'da gariplik var mı, sıcaklık vs. gibi?

Bu arada logo derken, bende 8.1 pro var, boyalı lastik ekranından login oluyorum ve masaüstüme geçiyorum diye anımsıyorum..?

Selamlar

Sorunu #6'nın verdiği yöntem ile çözdüm, yakın arkadaşımda bir ucu HDD girişi diğer ucu USB olan bir kablo vardı onun laptopta diskin C bölümünü biçimlendirip hallettik, C diskini biçimlendirmeden önce girmeye çalıştığımızda girmiyordu.
Ekran Alıntısı.PNG
Diğer disklerde resimde ki gibi bilgiler verirken C bölümünde hiç bir yazı yoktu. Emin olduktan sonra biçimlendirdik. Elimde Casper in format DVD si vardı onunla normal sorunsuz bir şekilde format attım, şu an Technopat Sosyalden aldığım Windows 8.1 Proyu USB ye yazıyorum. Sorununda #9 un dediği gibi yazılım veya virüsden kaynaklandığını düşünüyorum. İlgi alaka ve cevaplarınız için teşekkürler.

Mavi ekrandaki ve Kurtarma ekranındaki hatayı yazabilir misin ? Yüklediğin bir sürücü veya yazılım buna sebep oluyor olabilir. Bir de sistem özelliklerini yaz.
Mavi ekran çok kısa süreliğine beliriyor 1 saniyeliğine falan. Okunamayacak kadar hızlı. :)

Merhaba,

Safe mode'da açabiliyor musun?Restore?
3 farklı disk ve 2 farklı USB ile sanırım aynı windows setup ını kullandın öyle değil mi?Başka setup dosyası kullanmayı denedin mi?
Laptop'da gariplik var mı, sıcaklık vs. gibi?

Bu arada logo derken, bende 8.1 pro var, boyalı lastik ekranından login oluyorum ve masaüstüme geçiyorum diye anımsıyorum..?

Selamlar
Hayır 3 farklı yazılım kullandım. 1. Win. 8.1 Pro 2.Windows 8 SL 3. Windows 7 Ultimate. Mavi

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı