Windows Mağaza Sorunu

damib56462

Hectopat
Merhaba, sitenizden indirdiğim Windows 8.1'in RTM sürümünü sorunsuz kurdum. Beraberinde gelen Skype'ı kullanmayacağım için sildim. Fakat arkadaşım önerdiği için tekrar kurmayı denedim. Mağaza'ya girdim, yüklemeyi başlattım. %75'e kadar iniyor, sonra "This app can't install" hatası alıyorum. (Hata kodu: 0x80070057) Windows'u etkinleştirmediğim için mi böyle oluyor diye düşündüm ve telefonla etkinleştirme yöntemi ile başarılı bir şekilde aktive ettim. Yine aynı hata. "WSReset.exe" yi denedim, olmadı. Ne yapmalıyım ?

Büyük ihtimal Windows'u enkinleştirmediğiniz için böyle bir sorunla karşılaşıyorsunuz.

Yazımı tam okumadınız galiba...

Merhaba, sitenizden indirdiğim Windows 8.1'in RTM sürümünü sorunsuz kurdum. Beraberinde gelen Skype'ı kullanmayacağım için sildim. Fakat arkadaşım önerdiği için tekrar kurmayı denedim. Mağaza'ya girdim, yüklemeyi başlattım. %75'e kadar iniyor, sonra "This app can't install" hatası alıyorum. (Hata kodu: 0x80070057) Windows'u etkinleştirmediğim için mi böyle oluyor diye düşündüm ve telefonla etkinleştirme yöntemi ile başarılı bir şekilde aktive ettim. Yine aynı hata. "WSReset.exe" yi denedim, olmadı. Ne yapmalıyım ?

Özür dilerim. Nasıl o cümleyi görmedim hayretler içindeyim . :) .Önceden sildiğiniz uygulamayı bilgisayarınızda bir arayabilir misiniz ? Uygulama iniyor ama yüklenemiyor. Sorunun bu yüzden olduğunu sanıyorum.

Şansa bak ya :D Elektrik gitti. Ama biraz baktım. Silinen uygulamayla ilgili pek birşey bulamadım. Yabancı bir forumda "AppData/Local/Packages" klasöründe olabileceğini okudum. Ama Skype'la ilgili hiçbir şey yok.

Şansa bak ya :D Elektrik gitti. Ama biraz baktım. Silinen uygulamayla ilgili pek birşey bulamadım. Yabancı bir forumda "AppData/Local/Packages" klasöründe olabileceğini okudum. Ama Skype'la ilgili hiçbir şey yok.
Bahsedilen klasörde saklanır doğru bilgi yani. Başlangıç sekmesinde bulunan uygulamalar Orada bulunur ancak skype adında bulunmaz özel kimlik oluşturulur.
Ara tuşu ile O klasör içinde arama yaptınız mı ?
Proxy kullanıyor musun?, İE ayarlarında bağlantıdan kontrol et. Antivirüs ne kullanıyorsun kullanıyorsan kapatıp dene.

Bahsedilen klasörde saklanır doğru bilgi yani. Başlangıç sekmesinde bulunan uygulamalar Orada bulunur ancak skype adında bulunmaz özel kimlik oluşturulur.
Ara tuşu ile O klasör içinde arama yaptınız mı ?
Proxy kullanıyor musun?, İE ayarlarında bağlantıdan kontrol et. Antivirüs ne kullanıyorsun kullanıyorsan kapatıp dene.

Arama yapmak aklıma gelmemişti, denedim, birkaç dosya çıktı. Sildim ama yine işe yaramadı. Antivirüs ve Proxy kullanmıyorum. Ama sanırım pes edeceğim. Yardımlarınız için teşekkürler :)

Masaüstü sürümünü kullan ne fark eder? :) İkiside aynı amaca hizmet ediyor, aynı performansı veriyor. :)
Çözülmemiş sorunlar benim sinirimi bozuyor :D Çözeyim dedim ama sanırım pes edeceğim. Yardımlarınız için teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı