Windows Mavi Ekran Hata Kodlarını Detaylandırma Rehberi

1 yıldan uzun zaman geçmiş, bu konuda herhangi bir güncelleme oldu mu? Sıklıkla dump oluşmayan mavi ekran konuları görüyorum, bilgi toplamak için böyle bir araca halen ciddi şekilde ihtiyaç var. Diğer konuların çözülmesini de oldukça hızlandıracaktır.

Tool'u yapmıştım, Recep abiye de sundum fakat lisans satın alımı gerçekleşmedi. Bir ara açık kaynaklı yaparım öyle hallederim demiştim ona da vaktim olmadı. PyInstaller ile EXE haline geldiği için ve lisansı olmadığı için Anvi-Virüs yazılımları zararlı olarak algılıyordu. Onun önüne geçmemin tek yolu da işte açık kaynaklı yapmam olacak fakat vaktim olmamıştı. Bilmiyorum açık kaynaklı yapsam mı yapmasam mı. Önerinize açığım. :)

Tool'u yapmıştım, Recep abiye de sundum fakat lisans satın alımı gerçekleşmedi. Bir ara açık kaynaklı yaparım öyle hallederim demiştim ona da vaktim olmadı. PyInstaller ile EXE haline geldiği için ve lisansı olmadığı için Anvi-Virüs yazılımları zararlı olarak algılıyordu. Onun önüne geçmemin tek yolu da işte açık kaynaklı yapmam olacak fakat vaktim olmamıştı. Bilmiyorum açık kaynaklı yapsam mı yapmasam mı. Önerinize açığım. :)
Technopat'ın böyle bir uygulamaya yılda 100$ vermek istememesi gayet anlaşılabilir :) EV lisansları çok pahalı.

Uygulamayı Microsoft Store'a koymak bir çözüm olabilir. Türkiye için seçtikleri ücret oldukça makul.
Uygulamayı paylaşıp insanlara SmartScreen uyarısını kabul etmesini söylemek de bir seçenek. İnsanlar kullandıkça bu uyarı ortadan kalkacaktır. Uygulama güvenlik taraması için önceden Microsoft'a gönderilebilir.

Aşağıdaki tartışma bu imza konusunda güzel bir okuma.

Bildiğin gibi açık kaynak mevzusu yazılımcının (dolayısıyla senin) tercihidir. Yanılmıyorsam Sysnative'in BSOD bilgi toplama uygulaması açık kaynak değil ve uygulamayı kendileri paylaşıyorlar.

Açık kaynak yapmak uygulamanın gelişimi konusunda faydalı olur, benim gibi işin meraklısı insanlar katılımcı olma fırsatı bulur. Güven problemini de büyük oranda ortadan kaldırır. Öneririm.

Store iyi fikir fakat Store desteğinin Windows 8 ile geldiğini unutmamak lazım. Windows 7 ve öncesi kullanıcılar çemberin dışında kalır. Bu kullanıcılar için ikinci bir erişim yolu olmalı.

Geri
Yukarı