"Windows, Microsoft hesabınıza bağlı bir dijital lisans ile etkinleştirildi" nedir?

Hocam bende de böyle yazıyor. Retail ise formattan sonra tekrardan yazmak gerekiyormuş sanırım. Ben bu kodu programsız nasıl öğrenebilirim?

Burada anlatılmış yöntemleri.

Bugün açtığım konu var, ona da bakabilirsin. Programlı ama 1 MB ve kurulum gerektirmiyor.

Hocam sizin konunuzdaki program lisansın hangi tür olduğunu da gösteriyor mu?

Hocam sizin konunuzdaki program lisansın hangi tür olduğunu da gösteriyor mu?

Maalesef, hayır. Windows'un arama yerine etkinleştirme ayarları yazarsanız lisansın türünü görürsünüz.

Hocam bende de böyle yazıyor. Retail ise formattan sonra tekrardan yazmak gerekiyormuş sanırım. Ben bu kodu programsız nasıl öğrenebilirim?
@Elweald Hocam CMD'ye slmgr -dli yazıp SS atar mısınız? Sydo hocam siz de aynısını yapabilirsiniz.

Bilgisayara geçince yapacağım hocam teşekkür ederim. Siz deyince aklıma geldi yanlış hatırlamıyorsam bu kod lisansın türünü veriyordu değil mi?

Evet. slmgr -dlv yazarsan daha detaylı görürsün.

@408157 Hocam bu slmgr komutları hakkında detaylı bir rehber var mı? Aradım bulamadım da. (Yanlışlıkla düzenleyerek eski mesajımın yerine bunu yazmışım kusura bakmayın)

@408157 hocam bu slmgr komutları hakkında detaylı bir rehber var mı? Aradım bulamadım da.

Rehberi var mı bilmiyorum ama bildiğim kadarıyla anlatayim.

• Slmgr -dlv: Lisans hakkında bilgi verir.
  • Slmgr /cpky: Ürün anahtarını kayıt defterinden siler.
  • Slmgr /upk: Lisans anahtarını kaldırır.

Retailmiş ama zaten OEM sipariş verdim kaç saate teslim oluyor bilginiz var mı?

E-postanıza bakın.

@408157 hocam ürünü etkinleştirdim slmgr -dlv bu komuttan baktım OEM'e dönmüş ama bilgisayar içinden sağ tık özellikler dediğim zaman başka bir kod yazıyor sebebi nedir acaba?

Geri
Yukarı