Windows "modules ınstaller worker" %50 CPU kullanıyor

slovver

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta da gördüğünüz üzere şu lanet program ne yapsam kapanmıyor bilgisayarı actıgım gibi o da acılıyor Görev Yöneticisi'nden kapatsam bile 2-3 saniye sonra direkt açılıyor ne yapsam bilemedim. Oyunlarda falan yuk altındayken de kapanmıyor tam performansı alamıyorum laptopumdan fark etmem ise şöyle oldu 2-3 haftadır durduk yere oyunlarda FPS'imin düştüğünü gördüm ben de Görev Yöneticisi'ni actığımda bu programı gordum internette Windows updateri devre dısı bırakmamızı öneriyorlardı. Ben de zaten kapalı ne yapsam kapanır bu lanet uygulama.

Bir de RAM 1GB kullanılmasına ragmen neden %70 de?

8 GB RAM.
İ6200u.

Dosya Ekleri

• image_2022-11-11_214935859.png
    image_2022-11-11_214935859.png
    47 KB · Görüntüleme: 16
Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de aynısı oluyor ama bir iki kere kapatiktan sonra tamamen kapanıyor. Bende de aynı şekilde kullanıyor özellikle HDD olduğu için yüzde 100 yapıyor anlık PC donuyor. kapatmaktan başka çare yok gibi.

O işlem genellikle Windows Update ile alakalı. Windows Update'i kapatmayı deneyebilirsin.

Başlıkta da gördüğünüz üzere şu lanet program ne yapsam kapanmıyor bilgisayarı actıgım gibi o da acılıyor Görev Yöneticisi'nden kapatsam bile 2-3 saniye sonra direkt açılıyor ne yapsam bilemedim. Oyunlarda falan yuk altındayken de kapanmıyor tam performansı alamıyorum laptopumdan fark etmem ise şöyle oldu 2-3 haftadır durduk yere oyunlarda FPS'imin düştüğünü gördüm ben de Görev Yöneticisi'ni actığımda bu programı gordum internette Windows updateri devre dısı bırakmamızı öneriyorlardı. Ben de zaten kapalı ne yapsam kapanır bu lanet uygulama.

8 GB RAM.
İ6200u.
Windows Update güncelleme yüklerken çalışır bu hizmet. "Windows modül yükleyicisi". Eğer kapatırsanız güncellemelerde sorun çıkabilir. Tavsiyem bir güncelleme var iken yapın. Arkada başka bir şey kullanmayın (bilgisayarı yormayın fazla anlamında).

Bende de aynısı oluyor ama bir iki kere kapatiktan sonra tamamen kapanıyor. Bende de aynı şekilde kullanıyor özellikle HDD olduğu için yüzde 100 yapıyor anlık PC donuyor. Kapatmaktan başka çare yok gibi.

Kral Görev Yöneticisi'nden defalarca kez kapatmama rağmen tekrar açılıyor bunun bir çözümü yok mudur?

O işlem genellikle Windows Update ile alakalı. Windows Update'i kapatmayı deneyebilirsin.

Windows Update zaten kapalıydı. Birden bu sorun ortaya cıkınca bütün güncellemeleri yaptırmayı denedim, maalesef ama yine her acılısta acılıyor, lanet program.

Son düzenleyen: Moderatör:

8 GB RAM.
İ6200u.

Aslında taş çatlasın boşta bıraksan 1 saatte bitecek bir şey için neden bu kadar endişelendiniz ki?

Saatlerce boşta durduğu oldu yine de bitmiyor kankam o nu anlamıyorum ben de

Bir de her PC'yi actığımda mı bosta bırakayım bir süre?
Bilgisayarı açıp şifreni girdikten sonra bir 2 dakika her şeyin yerine gelmesi için beklemen gerekiyor zaten. Ayrıca güncellemelerinin tamamını yapmak zorundasın. Microsoft Store, Windows Update gibi. Ayrıca Mem Reduct kullanabilirsin.

Saatlerce boşta durduğu oldu yine de bitmiyor kankam o nu anlamıyorum ben de.

Bir de her PC'yi actığımda mı bosta bırakayım bir süre?

Bu zaten sadece driver güncellemelerinde kurulumlarda çalışan bir şey. Eğer saatlerce gitmedi ise Windows Update servisini durdurmayı dene büyük ihtimalle durmayacak. Yeniden başlatıp hızlıca durdur bir daha açılmaz.

Bu zaten sadece driver güncellemelerinde kurulumlarda çalışan bir şey. Eğer saatlerce gitmedi ise Windows Update servisini durdurmayı dene büyük ihtimalle durmayacak. Yeniden başlatıp hızlıca durdur bir daha açılmaz.

Windows Update'i hem ayarlardan hem de services.msc kısmından defalarca kez durdurmama ragmen sorun çözülmedi mesela dediğiniz gibi yeniden baslatıp hemen durdurmayı denedim durdurdum hatta 1 saat kadar bosta tuttum ama sonuç yine aynı. Tekrar deneyeceğim teşekkürler

Geri
Yukarı