Windows OEM Key'in üzerine Retail key kurulabilir mi?

TrollFac3

Hectopat
Bilgisayarımda OEM key kurulu olarak Windows 10 Home ile geldi. Ben bunu CMD'den komutlarla slmgr. VBS /upk gibi komutları deneyerek silmeye çalıştım fakat bir türlü aktive olmadı sürekli hata verdi ve eski lisansa ne yaparsam yapayim otomatik geri döndü. Ancak ben daha işime yarayan özellikleri olduğu için Windows 10 Pro'ya geçmek istiyorum ve format atmak istemiyorum yükseltme keyi ile bu sorunu çözebilir miyim?

1700514287034.png

Arkadaşlar şöyle bir ekran var atmayı unutmuşum.

1700514406198.png

1700514432711.png

1700514448751.png

Sizce Pro'ya yükseltebilir miyim?

Not: Denediğim anahtar başka bir bilgisayarda kullandığım OEM key idi.

Oem key’i başka pc’de kullanamazsınız, kendisi anakarta gömülüdür. sağlamlisans’tan oem win 10 pro key alabilirsiniz, 11’de de 10 çalışıyor. Ayrıca PC’nizde zaten home sürümü olduğu gözüküyor, retail de Microsoft hesabınıza bağlı olan lisanstır.

Oem key’i başka pc’de kullanamazsınız, kendisi anakarta gömülüdür. sağlamlisans’tan oem win 10 pro key alabilirsiniz, 11’de de 10 çalışıyor. Ayrıca PC’nizde zaten home sürümü olduğu gözüküyor, retail de Microsoft hesabınıza bağlı olan lisanstır.

Amacım zaten o değil yani aynı keyi ikinci PC de kullanmayacağım. OEM key kurulu bilgisayarda Windows Home Sürümü Pro'ya yükseltilebilir mi onu merak ettim.

Amacım zaten o değil yani aynı keyi ikinci PC de kullanmayacağım. OEM key kurulu bilgisayarda Windows Home Sürümü Pro'ya yükseltilebilir mi onu merak ettim.
Yükseltilir, neden yükseltilemesin?

Yeni konular

Geri
Yukarı