Windows.old Dosyasını Silmek Sisteme Zarar Verir mi?

Oguzhanbzkrt

Hectopat
Daha fazla  
Konuyu nereye açacağımı bilemedim. Bilgisayarımı Windows 10'a yükselttiğim için bu soruyu Windows 10 kısmında sormak istedim. Modlarımız ban atmadan taşırlarsa sevinirim.

Arkadaşlar soruyu başlıkta sordum. C diskinde 17.2 GB windows.old dosyası çıktı. Biliyorum old eski falan demek ama yinede bir tereddüt oluştu içimde. Silersem sıkıntı olur mu?
@Recep Baltaş

Zarar vermez, ancak bunu Windows'un kendi aracını kullanarak silin. Başlat'a disk temizleme (Disk Cleanup) yazdığınızda çıkan pencerede temizlemek istediğiniz diski seçin, C gibi. Ardından sol alttaki sistem dosyalarını temizlemeyi seçin. Listedeki her şeyi işaretleyip silebilirsiniz.

Zarar vermez, ancak bunu Windows'un kendi aracını kullanarak silin. Başlat'a disk temizleme (Disk Cleanup) yazdığınızda çıkan pencerede temizlemek istediğiniz diski seçin, C gibi. Ardından sol alttaki sistem dosyalarını temizlemeyi seçin. Listedeki her şeyi işaretleyip silebilirsiniz.
Yaptım ancak en fazla 2.88 GB buldu. Oysaki windows.old dosyası 17.2 GB?? :(

Farklı bir yazılıma gerek yok. Sistem dosyalarını temizle seçeneğini yaptıktan sonra tüm boş kutucukları seçin. Bu seçilmemiş kutucuklarda mutlaka windows.old dosyası da bulunur.

Merhaba konuyu hortlatmak gibi olmasın ama bir sorum olacak bir adet chuwi 2 si 1 arada tabletim var android ve windows yüklü android kısmında sıkıntım yok fakat windows güncelleme yaptı 64 gb hafızası var güncellme yaptıktan sonra 6 gb yer kaldı bu windows.old klasörü ise 7 gb yer kaplıyor ben bu klasörü sildiğim taktirde bir aksilik olursa içinde bulunan kurtarma bölümü duracakmı ? yani bu windows.old klasörü ile kurtarma bölümü arasında bir bağlantı varmı ?

H.

Zarar vermez, ancak bunu Windows'un kendi aracını kullanarak silin. Başlat'a disk temizleme (disk cleanup) yazdığınızda çıkan pencerede temizlemek istediğiniz diski seçin, C gibi. Ardından sol alttaki sistem dosyalarını temizlemeyi seçin. Listedeki her şeyi işaretleyip silebilirsiniz.

Hocam ben direk sağ tıklayıp sile bastım bir sıkıntı oluşturur mu?

Zarar vermez, ancak bunu Windows'un kendi aracını kullanarak silin. Başlat'a disk temizleme (disk cleanup) yazdığınızda çıkan pencerede temizlemek istediğiniz diski seçin, C gibi. Ardından sol alttaki sistem dosyalarını temizlemeyi seçin. Listedeki her şeyi işaretleyip silebilirsiniz.

Hocam ben im masaüstümde windows.old.000 diye klasör var dosyanın boyutu 150 GB falan diyor silmedim o yüzden. Silsem ne olur?

Geri
Yukarı