Windows PC'nizin onarılması gerekiyor hatası

• Konuyu başlatan m47
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 11
  • Görüntüleme 4B

m47

Kilopat
Ben bilgisayarı sıfırladım, bir sorun olmadi sonra yeniden baslattim bu hatayı veriyor. Ne yapmam gerek?

20211003_054847.jpg

F8'e bastım birkaç kere 4dk sonra açıldı ama yine tedirginim.
Yine aynısını yaptı yine F8 tuşuna bastım açıldı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben bilgisayarı sıfırladım, bir sorun olmadi sonra yeniden baslattim bu hatayı veriyor. Ne yapmam gerek?

Eki Görüntüle 1179063

F8'e bastım birkaç kere 4dk sonra açıldı ama yine tedirginim.
Yine aynısını yaptı yine F8 tuşuna bastım açıldı.
Görünüşte sanki bir sistem dosyasında olan bir driver sorun çıkartıyor gibi görünüyor çünkü hata aldığınız dosya MbamElam.sys dosyası gibi. Sanırım bu hatanın olma sebebi format atılırken sıra bu dosyaya geldiğinde bir şeyler ters gidip dosya hatalı bir şekilde yazılmıştır büyük ihtimalle. Bu sorunu çözmek için isterseniz bir Windows kurulum medyası ile otomatik onarım gibi şeyler ile gerekli dosyaları onarmaya çalışabilirsiniz ama zaten yeni format attığınız için her şeyin garanti olması için yeni bir Windows kurulum medyası oluşturup diski tamamen silip en baştan Windows kurulumu en sağlıklısı olacaktır.

Görünüşte sanki bir sistem dosyasında olan bir driver sorun çıkartıyor gibi görünüyor çünkü hata aldığınız dosya MbamElam.sys dosyası gibi. Sanırım bu hatanın olma sebebi format atılırken sıra bu dosyaya geldiğinde bir şeyler ters gidip dosya hatalı bir şekilde yazılmıştır büyük ihtimalle. Bu sorunu çözmek için isterseniz bir Windows kurulum medyası ile otomatik onarım gibi şeyler ile gerekli dosyaları onarmaya çalışabilirsiniz ama zaten yeni format attığınız için her şeyin garanti olması için yeni bir Windows kurulum medyası oluşturup diski tamamen silip en baştan Windows kurulumu en sağlıklısı olacaktır.

Sıfırlamayı ayarlardan yapmıştım USB yoktu sıfırlanırken bir şey olmuştu galiba siyah ekran vermişti kapatıp açtım büyük ihtimalle onun yüzünden hata veriyor şimdi ISO dosyası indiriyorum temiz kurulum yapmadan önce yükleme ekranından onarım yapmayı deneyeceğim olmazsa temiz kurulum yaparım.

Son düzenleyen: Moderatör:
-Format atarken "Bilgisayarı sıfırla" seçeneği kullanarak mı yaptın?
-Kurulum sırasında "Yerel sürücüden yükle" yahut "Buluttan indir" seçeneklerinden hangisini seçtin?

Her zaman yaptığın halde sadece bu sefer mi sorun çıktı?
Ayrıca yerel yükleme yapıyorum bir sorun oluşmuyor.

Hocam üstte belirttim sıfırlarken bir şeyler ters gitti kapatıp açtım büyük ihtimalle onun yüzünden oldu.
Her zaman yaptığın halde sadece bu sefer mi sorun çıktı ?
Ayrıca yerel yükleme yapıyorum bir sorun oluşmuyor.
Çıkmayacak diye bir şey mi var?

Sıfırlamayı ayarlardan yapmıştım USB yoktu sıfırlanırken bir şey olmuştu galiba siyah ekran vermişti kapatıp açtım büyük ihtimalle onun yüzünden hata veriyor şimdi ISO dosyası indiriyorum temiz kurulum yapmadan önce yükleme ekranından onarım yapmayı deneyeceğim olmazsa temiz kurulum yaparım.
Kurulumda bilgisayarı kapatmanız aslında hata olmuş çünkü gerekli bir dosya yazdırılırken bir anda bilgisayar kapanır ise dosyaya zarar gelme ihtimali var. Formattan sonra gelişmeleri belirtmeyi unutmayın.

Sıfırlama zaten önerilmeyen bir yöntem ki kurulum aşamasında bilgisayarıda kapatmışsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu video işinize yarayacaktır. Sistem dosyalarını onaracak sonra yeniden bilgisayar başlayacak oradan devam et dediğinizde açılacaktır.

Sıfırlama zaten önerilmeyen bir yöntem ki kurulum aşamasında bilgisayarıda kapatmışsınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
şu video işinize yarayacaktır. Sistem dosyalarını onaracak sonra yeniden bilgisayar başlayacak oradan devam et dediğinizde açılacaktır.

Hocam siyah ekran veriyor CMD ekranı gelmiyor temiz format için de BIOS'tan USB seçtim ama Windows yükleme ekranı gelmiyor siyah ekran kalıyor.

Geri
Yukarı