Windows Phone 8 Uygulama Sayısı Nasıl ?

twin

Hectopat
Arkadaşlar mart başında kısmetse L925'i alıyorum ama yaklaşık 2-3 saattir uygulama konusunu araştırıyorum ve Google, WP8 için uygulama üretmeyecekmiş. Başka site ismi vermek yasak bildiğim kadarıyla ama bir sitede wp8'in baya bir video incelemesi var multimedya, oyun, uygulama vb şekilde ama beni tatmin etmedi açıkçası. Uygulamaların kısıtlı olduğunu gördüm yani. Önceden de araştırıyordum ama uygulama olarak araştırmamıştım hiç. Ortalama 1300-1500 arası bir para vereceğim sonuçta ve bu beni şuanda soğuttu. Kendim soğumak için sebeb aramıyorum ama şuandaki durum o yani.

Sizce ne yapmalıyım? İos'a mı yoksa Android'e mi yönelmeliyim? İos'ta tek sıkıntı benim için, ios çıkardığı gücellemeler için eskide kalan cihazlarını kullanılmaz duruma getirip (Örnek: İp4) yeni cihaz almaya zorluyor. Arkadaşım gitmiş 1.000 liraya İp4 almış, telefon benim 5 senedir kullandığım Nokia 5800'dan daha fazla donuyor ve kasıyor. Yani yeni telefon almaya mecbur bırakıyor kullanıcıları. Oysa ki ben aldığım telefonu uzun yıllar boyunca kullanan ve zırt pırt telefon değiştirmeyi sevmeyen bir insanım.

Sizce güncel olarak son zamanda alabileceğim en iyi telefon hangisidir? Yani tavsiyeniz ne olur? Yoksa WP8 ile yoluma devam mı etmeliyim? Lütfen android al vb gibi kısa kısa ve açıklaması olmayan yorumlar yapmayın. Android al diyorsunuz ama mantıklı sebeblerini söyleyin. Ya da ios için aynı durum geçerli.

Android sistemler bir zaman sonra ne olursa olsun kasmaya başlıyor. Bunu android kullanıcıları söylüyor. Ne yapsam, hangi işletim sistemine yönelsem çok kararsızım. Mantıklı açıklamalarınızla inşallah bu durumun içinden çıkacağım.

İstediğim ve telefonda aradığım şey; Uzun süre beni idare etsin 2-3 yıl kadar. Yani kasma, donma problemi yaşamıyım. Güncellemeleri alsın. Parça ve malzeme kalitesi belli bir düzeyin üzerinde olsun Samsung'lar gibi soyulma yapmasın. Kamera iyi olsun.

Bu arkadaş, kardeşinize yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Umarım konuyu yanlış bir yere açmadım. Eğer öyleyse admin yardımcı olur konumu tüm işletim sistemlerini kullanan kişilerin görebileceği ortak bir platforma taşırsa çok yardımcı olmuş olur bana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows Phone 9'u kim incelemiş ? Daha 8.1'in videoları bile çok az. Ayrıca 8.1 üzerinde oyun vs. incelemesi yok. Sen öncelikle isteğini belirleyeceksin. Lumia 925 aldığın zaman uzun süre kullanırsın. Donma kasma yaşamazsın. Hangi uygulama yada oyunun sana lazım olduğunu belirleyeceksin. Onun içinde erinmeyip buraya tek tek bakacaksın. Kendin diyorsun uzun yıllar kullanmak istiyorum diye. Android ilerde kasıyor diye. O zaman Windows Phone alacaksın.

Lumia 925 32 GB 1100 TL.

Windows Phone 9'u kim incelemiş ? Daha 8.1'in videoları bile çok az. Ayrıca 8.1 üzerinde oyun vs. incelemesi yok. Sen öncelikle isteğini belirleyeceksin. Lumia 925 aldığın zaman uzun süre kullanırsın. Donma kasma yaşamazsın. Hangi uygulama yada oyunun sana lazım olduğunu belirleyeceksin. Onun içinde erinmeyip buraya tek tek bakacaksın. Kendin diyorsun uzun yıllar kullanmak istiyorum diye. Android ilerde kasıyor diye. O zaman Windows Phone alacaksın.

Lumia 925 32 GB 1100 TL.

Çok özür dilerim bakmadan yazıyorum da yazıyı yazarken eller klawyede göz tv'de olunca yazım yanlışı yapmışım kusuruma bakmayın. Peki Lumia925 sıfır almak yerine 2.el 1020 almak ne kadar mantıklı? 1-2 aylık telefonlardan bahsediyorum. Bu arada siz hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz? Memnun musunuz?

2. el tavsiye etmiyorum. Ne kadar temiz durursa dursun belli olmaz. Ben Lumia 820 kullanıyorum. Telefondan da işletim sisteminden de memnunum.

Teşekkür ederim. İnşallah sizin gibi diğer arkadaşlarda yorumlara katılırlar. Bu arada bir ara 925 yada 1020 alacağınızı ama acele etmeyip 1020 için para biriktirdiğinizi söylemişsiniz. Şuanda da 820 kullanıyorum dediniz ya neden 920-925 değil de 820 aldınız :confused:

Bir şey sormak isterim izninizle. Lumia'larda wi-fi,net paylaşımı yapabiliyor muyuz? Yani hotspot özelliği var mı?
Var diye biliyorum şahsen ben kullanmadığım için bilmiyorum ama bir arkadaşım 720 kullanıyor evde ablasıyla bu özellikle internete giriyorlarmış bu arada bende 920 kullanıyorum sorun olursa seve seve cevaplayabilirim.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı